Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Samozavlažovací květináč: Snadná péče o rostlinky

24. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Nebaví vás neustálé zalévání květin, které máte doma nebo na balkoně v truhlících? Přestože tato péče rozhodně nepatří mezi nejméně oblíbené domácí práce, jistě se najdou tací z vás, které zalévání květin nebaví a doslova otravuje. Pak ale není nic jednoduššího, nežli si pořídit samozavlažovací květináče. Rázem budete mít po starostech a květiny přitom dostanou přesně tolik vláhy, kolik potřebují.

Konec starostí s neustálým zaléváním květin

Samozavlažovací květináč je skvělým řešením pro všechny z vás, kteří doma pěstují květiny. Pakliže si chcete ušetřit práci se jejich zaléváním, stačí je přesadit do tohoto květináče, naplnit zásobník vody a je po starostech.

Hodí se to také v situaci, kdy odjíždíte na dovolenou a nechcete, abyste po návratu našli své oblíbené květinky uschlé.

Až 12 týdnů bez nutnosti zalévání

Samozavlažovací květináč má poměrně objemný zásobník, z něhož si rostlinky berou vodu až po několik týdnů. Obvykle vydrží voda v zásobníku klidně až 12 týdnů.

Po tuto dobu nemusíte chodit květiny vůbec zalévat, rostliny si samy dle potřeby berou přesně takové množství vláhy, které je nutné k jejich životu.

Princip stejný jako koloběh vody v přírodě

Kvalitním produktem v této oblasti je například samozavlažovací květináč Lechuza, který zakoupíte v obchodě Habitat. Tento květináč vlastně funguje tak, že koloběh vody zde připomíná klasický koloběh vody v přírodě. Rostlina si bere vodu v potřebné míře.

Nedochází tak k situaci, kdy by byla převlhčena, nebo naopak docházelo k jejímu usychání v důsledku nedostatku vláhy. Je to zapříčiněno spodním zavlažováním.

Jak zjistíte, že je samozavlažovací květináč Lechuza nutné opět naplnit vodou? Jednoduše vás na to upozorní měrka, která je zabudovaná v květináči.

Prodej samozavlažovacích květináčů

Habitat nabízí samozavlažovací květináče Lechuza, Flower Lover a Elho ve svém prodejně v Náměšti nad Oslavou. Zároveň si je můžete objednat také přes internetový obchod na webu habitat-cz.cz.

Dopřejte svým květinkám to nejlepší a zároveň si usnadněte práci s péčí o ně. Pořiďte si samozavlažovací květináč nebo truhlík. Už nikdy vám rostlinky neuschnou a budou vždy pěkným okrasným prvkem ve vaší domácnosti.

Foto: habitat-cz.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jakub

pátek, 25. červen 2021
16:55

Tak musím uznat, že květináčky vypadají opravdu parádně! :-) Chtěl bych udělat manželce radost k svátku a zároveň ji překvapit, takže si seženu několik podobných plechovek a začnu na tomto DIY pracovat. Máme v dílně spoustu nářadí na zahradu, takže v tom by rozhodně problém být neměl, snad na to budu dostatečně zručný - u nás totiž většinou manuální práce zastává drahá polovička ;)


Napsal: Jakub [Odpovědět]


Čtěte také...

Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Pěstování paprik: předpěstování, výsadba a péče o ně

Pěstování paprik: předpěstování, výsadba a péče o ně

Paprika, zelenina původem z jižní Ameriky, je jednou z nejoblíbenějších a tvoří nedílnou součást našeho jídelníčku. Skýtá totiž rozmanitou škálu chutí, barev a tvarů a pozitivní je i pestrá možnost úprav.

Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník na zahradě našeho domu se nesmí zanedbat v žádném ročním období. Platí to dvojnásobně o podzimu, kdy je potřeba trávu připravit na zimu. Pokud bychom trávník nechali v tomto čase bez povšimnutí, na jaře by nám při pohledu na něj bolely oči. Pro úpravu trávníku před zimou je velmi důle…


Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.