Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Přebalovací podložky - jaký typ pro naše dítě zvolit

15. září 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Před očekávaným narozením potomka je důležité řádně připravit všechny potřeby do domácnosti. Kromě zařízení dětského pokojíku, kde nebude chybět dětská postýlka a další nezbytnosti, je důležité myslet i na to, kde budeme novorozeně přebalovat.

K přebalování dítěte jsou určeny přebalovací podložky. Ty se dnes dají pořídit hned ve dvou základních variantách. První možností je volba jednorázových přebalovacích podložek, praktičtější ( a to hned z několika důvodů) jsou však látkové přebalovací podložky.

Jednorázové přebalovací podložky

Jednorázové přebalovací podložky jsou na první dojem vhodnější. Je však pravdou, že tím, že jsou vyrobeny z netkané textilie, nemají tak dobré vlastnosti jako klasické látkové přebalovací podložky. Dalším negativem u těchto podložek je i to, že mají spodní stranu zcela hladkou a může se tak velmi lehce stát, že se miminko během přebalování sveze ze stolu a může pak nastat velmi nepříjemná situace. Kromě toho je potřeba počítat i cenu. Za přebalování s použitím těchto přebalovacích podložek zaplatíte měsíčně z rodinného rozpočtu až 600 Kč, což rozhodně není zanedbatelná částka pro velkou část rodičů.

Látkové přebalovací podložky

Pojďme se nyní podívat na klasické látkové přebalovací podložky. Jejich výhodou je, že se dají samozřejmě využívat mnohokrát. Stačí je jen vyprat, a to i třeba spolu s plenami. Látka je navíc pro dětskou pokožku daleko příjemnější. Nejčastěji se látkové přebalovací podložky vyrábějí z bambusu či bavlny, spodní strany pak bývají opatřeny polyuretanovým zátěrem, který neklouže a je tak zamezeno případnému sklouznutí miminka ze stolu. Z dlouhodobého hlediska se pořízení několika látkových přebalovacích podložek finančně oproti jednorázovým vyplatí, neboť se dá počítat s jejich dlouhou životností.

Z výše uvedených faktů jednoznačně vyplývá, že rodiče by měli raději investovat do kvalitních látkových přebalovacích podložek a jednorázové přebalovací podložky využívat jen minimálně.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!


Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.