Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

23. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!

Reklama

Chcete být originální? Tak buďte originální, ohromte své přátele a známé neotřelým prvkem interiéru vašeho domu či bytu! Velkoformátové obklady zpestří váš domov. Nemusíte se omezovat rozměry obkladů 30 x 30cm, nemusíte být troškaři. 60 x 30 cm, 60 x 60 cm nebo snad dokonce 3 x 1 m rozměrů, ani to nemusí být nemožné!

Malé místnosti a velkoformátová dlažba

Je samozřejmě otázkou vkusu každého z nás, jaký typ obkladů do svého domova použijeme, pokud vůbec nad nějakými obklady uvažujeme. Možná si říkáte, že s velkými formáty bude v menších místnostech problém. To ale není tak docela pravda.

Čtěte také: Jak lepit obklady?

Větší rozměry obkladů se velmi dobře vyjímají na větších plochách, ale zde jejich využití zdaleka nekončí. Vybírejte s citem a sami jistě brzy zjistíte, že větší rozměry nemusejí být ani v tomto případě nutně na škodu. A možná zjistíte, že výsledek vypadá velmi pěkně a vaší koupelně náramně sluší.

Široký sortiment obkladů

Pokud si pod pojmem obkladů představujete jednoduchý glazovaný povrch v několika základních barvách, tak to jste na omylu. Vybírat můžete z velkého množství povrchových úprav, imitací a barev. A to v kombinaci s různou velikostí obkladů může vyznít jako krásný vzor, který bude zdobit interiéry vašeho bytu či domu.

Povrchové úpravy obkladů

  • obklady s plně probarveným střepem (většinou imitují nějaký druh kamene, travertinu, pískovce, břidlice apod.)
  • obklady s křemičitou glazurou s potiskem (střep je dobarven do odstínu glazury)
  • obklady s různou úpravou povrchu (hrubý, matný, pololeštěný nebo leštěný)
  • glazované obklady s moderním vzhledem (imitace kůže, extravagantní vzhled se třpytkami)

Určitě si vyberete ze široké škály barevných odstínů obkladů - jak v teplých barvách, např. hnědá, béžová, zlatá, šedobéžová, slonová kost, tak i ve studených, např. černá, antracitová, šedá, bílá. Stačí jen zapojit fantazii (nebo manželku) a vybrat ten správný typ dlažby, který bude slušet právě vašemu domu.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Keramické dlažby a obklady, které hodláte využít při realizaci či rekonstrukci koupelny, případně i dalších prostor v domácnosti, je potřeba vybírat nejen podle jejich vzhledu, ale hlavně podle vlastností.

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.


Jak na podzimní úpravy zahrady?

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Ač je to mnohým z vás nepříjemné, podzim je doslova za rohem. I v tomto období vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Jaké úpravy je třeba udělat a co k tomu budete potřebovat za pomůcky? To se dozvíte v tomto článku.

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

V nabídce prodejců obkladů a dlažeb, které se využívají do prostoru koupelny, je možné vysledovat jednoznačný trend, kdy se tyto produkty snaží co nejvíce imitovat přírodní materiály. Koupelna pak vypadá na první pohled, jako by byla obložena dřevem či kamenem, přestože se jedná o imitaci.


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Společnost SIKO KOUPELNY spouští 1. září unikátní projekt Galerie tisíce inspirací. Webová stránka bude sloužit všem, kdo si zařizují či rekonstruují koupelnu a chtějí se inspirovat nejmodernějšími trendy v koupelnovém vybavení. Na adrese koupelnova-galerie.cz si zájemci mohou prohlížet množství viz…