Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dveřní kliky v interiéru: Štítové kování - výhody

4. březen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Nejen u vstupních dveří, ale také u dveří, které oddělují jednotlivé místnosti v interiéru je praktické, pokud mají kvalitní kování. Díky tomu se dveře dají v případě potřeby pohodlně uzamknout a znemožnit tak přístup osobám, které k nim nemají klíč. V domácnosti se sice asi obvykle nezamykáte, ovšem nikdy nevíte, kdy se vám kování na dveře se zámkem bude hodit. Nejčastějším typem je takzvané štítové kování.

Štítové kování na dveře funguje na tom principu, že je umístěno přímo na štítu. Na něm se pak nachází i samotná klika se zámkem. Rozdíl oproti druhé variantě, kterou je rozetové kování, tedy spočívá právě v tom, že je vše vytvořeno jako jedna část, nedochází zde k oddělení kliky od zámku.

Štítové kování se snadno instaluje

Výhodou, které štítové kování na dveře přináší, je zejména snadná instalace. Není k tomu zapotřebí nijak zvlášť důkladného měření, stačí prakticky vědět, jakou rozteč zvolit. Při nákupu se snadno zorientujete podle kování, které již na dveřích máte nainstalované, stačí pak při výběru nového kování zopakovat tytéž parametry.

Zvolte nerezové kování

Kování na dveře v interiéru nemusí být tak důkladně řešeno jako u vstupních dveří. Hledisko bezpečnosti zde přeci jen nehraje takovou roli. Na co je ale dobré se zaměřit, je kvalita samotného materiálu, z něhož je kování vyrobeno. Z hlediska životnosti a údržby je nejlepším řešením kování z nerezové oceli. To vydrží funkční po mnoho let, aniž by došlo k jeho výraznému opotřebení. Údržba je velmi jednoduchá, kování stačí udržovat v čistotě, jednou za čas kliku a zámek případně promazat.

Kování a větrací mřížky Cobra

Větrací mřížka Kromě kování se vám možná pro interiérové dveře bude hodit také větrací mřížka. Ta umožní větrání místnosti i v případě, že jsou uzavřené.

Kvalitní větrací mřížky z hliníku, stejně jako kování na dveře, zakoupíte na webu kovani-cobra.cz. Jde o autorizovaný internetový obchod značky Cobra, která se dnes řadí ke špičce v oblasti dveřních doplňků.

Foto: kovani-cobra.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Plánujete stavbu domu? Máte rádi dřevo a líbí se vám myšlenka bydlet v dřevěném domě? Jaké jsou výhody nízkoenergetických dřevostaveb? Může dřevěný dům vyhovět vašim požadavkům na kvalitní a pohodlné bydlení?

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?