Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

8. září 2014 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.

Reklama

Elegantní řešení pro tradiční i moderní domácnosti

Že si pod pojmem rozetové kování neumíte představit nic konkrétního? Určitě jste se s ním už někde setkali, možná jej dokonce máte doma a ani o tom nevíte.

Jde o typ kování, který je charakteristický tím, že jej vlastně tvoří dvě části. Zatímco u klasického způsobu tvoří klika spolu s otvorem pro klíč jeden celek, v případě rozetového kování tomu tak není. Oba komponenty jsou oddělené, nespojuje jej žádný štít.

Už asi tušíte, že je to právě zmíněný vzhled, který je oním hlavním kouzlem pro rozetové kování. Hodí se jak pro dveře moderních domácností, tak i například pro venkovské objekty, které ctí spíše tradičnější styly. Kliky v tomto provedení jsou k dostání v takřka nepřeberném množství variant a stylů.

Bezpečnostní rozetové kování

Rozety jsou vhodné nejen do interiéru, dají se použít také pro venkovní dveře a branky. Zde je ale na místě podotknout, že musí zároveň sloužit jako bezpečnostní kování. Zatímco v interiéru domácnosti příliš často nevyužijete systém zamykání, u vstupních dveří je naopak zcela nezbytné. Stejně jako klasické varianty jsou i rozetová kování rozdělena do bezpečnostních tříd podle toho, jak vysoký stupeň ochrany mají.

V čem tkví kouzlo rozetového kování?
V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Při výběru klik a kování pro vstupní dveře dbejte na bezpečnostní prvky

Pro vstupní dveře do domů a bytů bych rozhodně doporučil kování a kliky, které spadají do druhé, třetí či dokonce čtvrté bezpečnostní třídy. Skrz ně se už totiž případní nezvaní hosté a zloději jen tak nedostanou, potřebovali by k tomu spoustu času a stálo by je to také hodně námahy.

Rozetové kování jedině od značkových výrobců

Vzhledem k tomu, že kování pro venkovní dveře musí splňovat tu nejvyšší kvalitu, rozhodně se při jeho nákupu obracejte pouze na osvědčené výrobce a prodejce, kteří nabízejí značkové produkty. Platí zde to samé jako při nákupu dalších bezpečnostních prvků do domácností. Je lepší zvolit opravdovou kvalitu za vyšší cenu, než pak zjistit, že vám levné kování nepřineslo vůbec žádný užitek, naopak vás dostalo do problémů.

Foto: kovani-kliky.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Cohousing: Nový způsob bydlení, který utužuje vztahy mezi sousedy

Cohousing: Nový způsob bydlení, který utužuje vztahy mezi sousedy

Do České republice se v posledních letech dostává nový fenomén, který se nazývá cohousing. Jedná se o princip, kdy dochází k posilování sousedských vztahů za účelem zvyšování kvality života a bydlení, aniž by však byla omezena nezávislost každého majitele domácnosti.


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.


Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…

Nízkoenergetické dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby

Plánujete s Vaší partnerkou založit rodinu a rádi byste tak učinili již ve vlastním domě? Možností, jak může vypadat Vás rodinný dům snů je hned několik. Můžete si nechat postavit klasický zděný dům, nebo si koupit již postavený dům. Chcete-li si spl