Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Domácí příprava espressa: Dostupné varianty kávovaru na espresso

29. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Máte rádi lahodnou kávu typu espressa? Kvalitní espreso si můžete udělat i doma, pokud si pořídíte speciální kávovar, který tuto lahodnou italskou kávu dokáže vytvořit během několika vteřin.

Pakliže si půjdete koupit nový kávovar na espresso, v obchodě vám nabídnou minimálně dva základní typy těchto přístrojů. V prvním případě jde o pákové espreso, modernější formou je pak plně automatické espresso.

Hlavní rozdíl mezi pákovým a automatickým espresssem

Rozdíl mezi těmito dvěma typy je patrný již při prvním použití. Pákové espresso se do určité míry ovládá ručně. Nemá totiž zpravidla zabudovaný automatický mlýnek na kávu, chybí také automatický způsob čištění, což jsou dvě funkce, kterými se krom jiného naopak může pyšnit moderní plně automatické espresso.

Výhodou pákové varianty je však to, že zde můžete ovlivnit velikost kávových zrníček a jejich hrubost, díky čemuž lze lépe ovlivnit výslednou chuť připravené kávy.

Ideální je, pokud máte k dispozici mlýnek, v němž namelete praženou zrnkovou kávu. Ta je totiž často chutnější nežli káva mletá. Má také mnohem lepší aroma.

Espresso na kapsle

Automatické espresso se dnes dá pořídit také na speciální kapsle. Ty stačí jednoduše při přípravě každé kávy vložit do přístroje. Je ale nutné počítat s tím, že káva připravená v těchto plně automatických espressech bude přeci jen dražší, jeden šálek domácí kávy vás vyjde cca na 10 Kč, zatímco espresso ze zrnkové či mleté kávy bude stát zhruba polovinu.

V kávovarech lze dělat i další nápoje

Kromě espressa dokáží mnohé kávovary připravit i další varianty kávových nápojů, jako jsou latté, cappucinno, případně v nich lze udělat také třeba čaj, grog nebo horkou čokoládu.

Cena za kávovar na espresso

Obě základní varianty se rovněž značně liší i v ceně. Pákové espresso je mnohdy výrazně levnějším produktem, lze jej pořídit již od cca 2.000 Kč, plně automatické espresso pak vyjde klidně i na 10.000 Kč a více.

Foto: levneelektro.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, jaký typ podlahy se pro vaše účely hodí nejlépe? Každý typ podlahy má své charakteristiky, které byste před koupí rozhodně měli znát. Podívejte se na ně spolu s námi!

Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.


Zapojení domácí vodárny

Zapojení domácí vodárny

Pokud máme u domu vlastní zdroj vody, pak můžeme tuto vodu pomocí domácí vodárny upravit a následně ji zcela bez problémů využívat. Domácí vodárna dokáže ušetřit nemalé peníze, navíc nejsme odkázáni na dodávku vody, což se může hodit zejména v situacích, kdy je centrální dodávka z nějakých důvodů z…

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…