Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Časté chyby při malování pokojů

11. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Malování pokojů se nám může jevit jako banální práce. Přesto z neznalosti i nedbalosti lze udělat mnoho chyb, které významně ovlivňují výslední dojem, nebo i způsobí ztrátu času i materiálu. Zaměřme se proto na nejčastější problémy při malování pokojů.

Znečištěná a poškozená zeď

Před malováním si zkontrolujte celou zeď. Zaměřte se na mastné fleky, plísně, opadávání omítky a nerovnosti stěny.

Mastné fleky zkusíme odmastit pomocí vody se saponátem a štětky. Po aplikaci je třeba vyčkat na uschnutí. Pokud se podařilo zeď odmastit, tak můžeme aplikovat penetraci. V případě silně zamaštěných zdí bude třeba sundat znečištěný štuk. Nátěry na zeď se na mastná místa špatně chytají. Při zanedbání odmaštění zůstanou i po novém nátěru na stěně fleky.

Místa zasažená plísní ošetříme Savem, nebo jiným prostředkem proti plísním. Zkuste identifikovat zdroj vlkhosti. Kde je vlhkost, tam je i plísně. Pokud neodstraníte zdroj vlhkosti, tak se plíseň vrátí. V případě silného zaplísnění je opět vhodně sundat znečištěný štuk. Zdi napadené plísní před malováním penetrujeme a poté natřeme nátěrem proti plísním.

Nerovnoměrné pokrytí

Výběrem vhodného odstínu nátěru přicházíme k další důležitému bodu malování pokojů. Barvu volíme dle typu místnosti, způsobu jejich využití, dostupnosti světla a barvy vybavení. Pokud volíme atypické odstíny, tak je vhodnější využít míchací automaty, které dokáží namíchat stejný odstín opakovaně. Při ručním míchání barvy takové štěstí mít nemusíme a pak dochází k různému odstínování vymalované plochy. Další možností je využít předem namíchané barvy ve standardně prodávaných odstínech.

Další změny v odstínech můžou být způsobeny způsobem na nanášení barvy. Nejrovnoměrnější pokrytí zajistíme pomocí stříkací pistole. Také použití válečku zabezpečí rovnoměrnější pokrytí i bez větších malířských dovedností. Nátěr štětkou je už technika pro zkušené malíře.

Znečištění okolí

Součástí každého malování je příprava místnosti před malováním a úklid po malování. Přípravu bychom neměli podceňovat. Čím lépe zakryjeme nábytek, lustry, topení a podlahu, tím méně práce budeme mít při úklidu. Obzvláště znečištění penetrací se čistí velmi pracně.

Když nechcete riskovat

Určitou jistotou pro kvalitně vymalované pokoje je najmutí profesionálních malířů pokojů. Profesionální malíři si budou vědět rady jak s přípravou na malování, tak i s výběrem penetrace i malířské barvy. Zároveň si budu umět rady i s dekorativními prvky. Zároveň je malování od profesionálů rychlejší se zárukou kvality.

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.