Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rohové sedací soupravy: Jak je vybrat?

17. červen 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Rohové sedací soupravy jsou nedílnou součástí téměř každého bytu a domu. Jsou oblíbené zejména pro svoji praktičnost a elegantnost. Kromě domácností se však moderní rohové sedací soupravy z kvalitnějších materiálů, například kůže, stávají dominantou i mnoha kanceláří či veřejných prostor, zkrátka možností, kde je využít, je spousta.

Reklama

Velikost sedacích souprav

Rohové sedací soupravy mohou mít nejen různé tvary, materiál, ale samozřejmě také velikost. Pro domácnosti se spíše využívají méně prostorné sedačky, na které se vejde od 2 do 7 lidí. Naopak větší sedací soupravy, určené spíše do kancelářských prostor či jiných podobně reprezentativních místností, může naráz využívat až 12 lidí.

Polohovací rohové soupravy

Pokud jde o jejich funkčnost, pak lze rohové sedací soupravy rozdělit dle toho, zda jsou určeny pouze pro sezení či zda se dají rovněž využívat pro ležení. Polohovací rohové sedačky jsou vhodné například pro případ, kdy potřebujete někam uložit návštěvu.

Tvrdost sedací soupravy

Obecně také platí, že bychom při výběru vhodné sedací soupravy měli dbát na tvrdost materiálu. Sedací souprava určená spíše pro formální sezení by měla být tvrdší na posed tak, aby z ní mohl člověk snadno vstát a odejít. Naopak méně formální sedačka může být z měkčího potahu. Hodí se zejména do domácností pro situace, kdy nám nevadí, že do soupravy více „zapadneme“.

Materiál sedací soupravy

Materiálů, z něhož bývají rohové sedací soupravy vyrobeny, existuje poměrně velké množství. Kostra bývá vytvořena zpravidla ze dřeva, plastu, kovu či pleteného proutí. Tato základní kostra pak bývá vypolstrována a potažena. Potahy pro sedací soupravu jsou nejčastěji z mikrovláken, mikroplyše, žinilky či kůže, daleko méně je pak u moderních souprav využívána klasická bavlna. Použitý materiál má pak samozřejmě vliv na celkovou cenu soupravy. U levnějších variant je použito spíše žinilky či mikrovlákna, dražší rohové sedací soupravy jsou pak potaženy kůží.

Cena rohových sedaček

Cena rohových sedacích souprav je velmi pestrá. Malé sedačky s levnějším materiálem se dají pořídit již přibližně od 1 000 Kč, luxusnější a větší pohovky vyjdou na desetitisíce.

Při pořizování rohové sedací soupravy je důležité brát v potaz velikost místnosti, ve které bude souprava umístěna. Měla by se stát dominantou celého pokoje, avšak je potřeba, aby zbyl prostor i pro ostatní nábytek a chůzi po místnosti. Proto je dobré si před nákupem ujasnit její parametry, tedy zejména velikost a tvar.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?


Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…


Jak vybrat jídelní stůl?

Jak vybrat jídelní stůl?

Středobodem prakticky každé kuchyně je jídelní stůl. Zde se k obědu či večeři schází celá rodina, aby si pochutnala na jídle, které připravil jeden z jejích členů. Jak vybrat ten správný jídelní stůl?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?