Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Při výběru matrace se partnerské kompromisy nevyplácí

24. únor 2016 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Partnerské vztahy jsou často o kompromisech, v případě zařizování nové ložnice pro ně ale prostor není. Ženy i muži totiž pro zdravý spánek potřebují odlišné matrace.

Reklama

Odborníci zjistili, že drobné ženy často proleží matraci dříve než statní muži. Může za to jiné rozložení váhy těla, konkrétně u žen pak její soustředění v oblasti pánve. Matrace mužů naopak dostávají nejvíce zabrat v oblasti břicha.

Kromě rozložení váhy je důležitým faktorem také váha samotná. Pokud žena váží 60 kg a její partner o 30 kg víc, je jasné, že jedna matrace neposlouží oběma stejně dobře.

Ženy a hokejisté potřebují měkké matrace

Ženy kvůli své anatomii častěji volí měkké matrace, muži zase tvrdé. Samozřejmě se najdou i výjimky - například hokejisté z NHL spí jedině na měkkých. Jsou totiž neustále tak potlučení, že by spánek na tvrdé matraci byl hotovým utrpením.

Je tedy jasné, že při výběru nové matrace musíme zohlednit nejen pohlaví spáče, ale i jeho osobní preference. Důležitá je zejména nejoblíbenější spánková poloha. Například ženy, které rády spí na břiše, by měly rovnou zapomenout na tvrdé matrace.

Pokud si ale novou matraci vybíráte vy i partner, můžete narazit na 2 problémy:

  1. Když si pořídíte stejnou matraci, pro jednoho nebude vhodná.
  2. Když budou matrace jiné, každá může být jinak vysoká.

Řešení? Partnerské matrace!

Ani jedna varianta není ideální, první dokonce zdraví nebezpečná. V posteli totiž trávíte přibližně třetinu života, pořízení správné matrace je proto klíčové. Při dlouhodobém spánku na nevhodné matraci riskujete bolesti zad, hlavy a rozvoj spánkových poruch.

Řešením jsou partnerské matrace od české firmy Tropico. Tyto matrace jsou oboustranné, přičemž jedna strana je vhodná pro ženy a druhá pro muže. Tajemství tkví v použitých materiálech a podpoře jiných anatomických zón.

Například luxusní extra vysoká matrace Fox má jednu stranu z líné bio pěny, která je měkčí a vhodná i pro alergiky. Druhá strana je pak z přirozeně tuhé pěny Flexifoam® a má navíc ramenní kolébku pro uvolnění ramen.

Na vybrané partnerské matrace se navíc vztahuje akce 1+1 zdarma, novou ložnici tak vybavíte za polovinu ceny.

-fab-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.


3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…