Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Praha se v září ponoří do barevných trendů

13. srpen 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Výstavní síň Mánes bude od 3. září do 2. října 2011 hostit tematickou výstavu Colour Passion. Jejím hlavním tématem bude prezentace nejnovějších barevných trendů spolu s představením barvy roku 2012.

Reklama

Měsíc trvající Colour Passion vzniká za účasti mezinárodních odborníků z oblasti interiérového designu, architektury a módy. Ti po společné diskuzi vybrali klíčové barvy pro nadcházející sezonu, které budou odhaleny u příležitosti zahájení výstavy a následně zachyceny v publikaci Colour Futures.

„Pro návštěvníky máme připravený bohatý program kreativních workshopů a interaktivních výstav rozdělený do několika bloků, vždy po jednotlivých týdnech“ říká David Hůla, marketingový manažer Akzo Nobel Coatings CZ. „Chceme ukázat, že barvy jsou nenahraditelnou součástí našeho denního života. Rozhodli jsme se proto uspořádat týden barevných trendů v módním návrhářství spojený s módní přehlídkou, zamyslet se nad rozdílným vnímáním barev u vybraných národů prostřednictvím diskuzí s cestovateli a také nechat děti a studenty, aby pod odborným vedením vyjádřili svou představivost a to, jak vnímají barvy,“ doplňuje Hůla.

Představení barevných trendů Dulux se v České republice uskuteční již potřetí. V loňském roce odborníci na problematiku vývoje a změn trendů i preferencí v barvách zvolili barvou roku světlou a vzdušnou citrusově žlutou.

O společnosti

AkzoNobel se sídlem v holandském Amsterdamu je jedním z předních světových hráčů v oblasti výroby barev, nátěrových hmot a speciálních chemikálií. Společnost, která svými produkty zásobuje průmyslová odvětví po celém světě, koupila v roce 2006 českou značku Balakom. V roce 2007 se stala součástí koncernu AkzoNobel britská společnost ICI. Do portfolia společnosti AkzoNobel v České republice patří profesionální řady výrobků značek Dulux®, Luxol®, Xyladecor®, Hammerite®, Sadolin®, Molto® a Polycel®. Produktová řada Luxol, která v roce prošla kompletním rebrandingem, se stala Volbou spotřebitelů 2010 v kategorii Nátěrové hmoty. Více informací o společnosti a jejích značkách naleznete na www.akzonobel.com.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…

Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…


Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Výstavba nových nemovitostí a projektů není rovnoměrně rozložená po celé České republice. V některých krajích to jde rychleji, jinde to například může být horší s legislativními procesy pro povolení nové stavby. Kraje se na první příčce v celkovém po

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Obecně jsou považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Zajímá vás, jak se pěstují a sklízí? Pokud ano, je tento článek určen právě pro vás!


Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Zatímco v minulosti byl chloubou domácnosti obývací pokoj, v dnešní době jednoznačně vede kuchyň. Na trhu se objevuje celá řada komplexních i dílčích návrhů a mnozí z vás si jistě lámou hlavu nad tím, jak zařídit právě tu svou kuchyni. Od toho tu jsou kuchyňští návrháři, kteří vám poradí!