Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

24. říjen 2016 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 4

Výstavba nových nemovitostí a projektů není rovnoměrně rozložená po celé České republice. V některých krajích to jde rychleji, jinde to například může být horší s legislativními procesy pro povolení nové stavby. Kraje se na první příčce v celkovém podílu nových staveb průběžně střídají.

Reklama

Jednodušší legislativa povolení nové stavby

Stavba bytových domů hlavně v Plzeňském kraji zaznamenala velký rozvoj okolo měsíce dubna letošního roku. I po zbývající měsíce si kraj drží velmi vysoké procento podílu zahájených staveb v rámci České republiky. Ačkoliv normálně se na špici drží Praha. Jedná se o nárůst přibližně o 25 %. Byty v Plzni jsou stále velmi žádané a legislativní procesy jsou v tomto kraji přiměřené. Na povolení není nutné zbytečně dlouho čekat a to nahrává do karet výstavbě běžných rodinných domů i novým developerským projektům v Plzni.

Nové příležitosti pro bydlení

Díky tomuto trendu můžeme pozorovat lehký pokles ceny nemovitostí v tomto kraji. A to i přesto, že je celková tendence v rámci České republiky opačná a nemovitosti zdražují. O byty v Plzni je však stále velký zájem. Kromě klasických bytových domů se v Plzni staví i nové prostory pro podnikání. To má za následek zvyšování pracovních příležitostí a celkové kvality života v tomto kraji.

O byty je obrovský zájem

O všechny nově postavené nemovitosti v Plzni je velký zájem a to hlavně proto, že ceny hypoték jsou aktuálně velmi nízko. Pokud v kraji pozorujeme zvýšenou stavební aktivitu, je to jasný ukazatel, že zde dochází k rozvoji a vytváření nových příležitostí. Právě to je možná tím důvodem, proč je Plzeňsko atraktivní pro mladé lidi i podnikatele.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

VrhSdL3glG

úterý, 3. leden 2017
13:47

I don't know who you wrote this for but you helped a bretohr out.


Napsal: VrhSdL3glG [Odpovědět]

Petra2258

středa, 13. březen 2019
07:03

My budeme stavět v Královéhradeckém kraji, pokud seženeme pěkný pozemek za rozumné peníze, což je docela problém. Doufám, že něco najdeme, protože už se na vlastní bydlení hrozně těším. Už jsem tak napřed, že si hledám různé články https://www.csbydleni.cz/ , jak dům pak zařídit a o to víc, se na to těším.


Napsal: Petra2258 [Odpovědět]

Michal Spurný

pátek, 11. červen 2021
09:39

Plzeňsko je ráj levného bydlení. Bydleli jsme tam patnáct let, ale jsem docela rád, že jsme odtamtud vypadli. Region hezký, lidi milí, ale podmínky k nežití. Takže jsme vypadli na Moravu, kde máme rodinný baráček. :) Ten jsme si navíc vybavili i starožitnými předměty z www.antikart.cz takže se dá říct, že si žijeme ve čtyřiceti letech s manželkou takový vlastní snový život. :)


Napsal: Michal Spurný [Odpovědět]

Tereza656

úterý, 28. únor 2023
11:17

No dívala jsem se třeba na ty nové byty, a to vám teda nevím kdo to chce jako kupovat. Ukažte mi na běžně vydělávají pár, který dokáže uspořit až třeba dvacet tisíc z výplaty aby to dával na hypotéku. My to teda rozhodně nejsme, to mi věřte. Já jsem jenom ráda že jsem s manželem začala přes ty P2P půjčky www.julu.cz investovat. Jinak se z toho krysího závodu nikdy nedostaneme.


Napsal: Tereza656 [Odpovědět]


Čtěte také...

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!

Město nebo venkov? Vylidňování venkova nehrozí

Město nebo venkov? Vylidňování venkova nehrozí

Není tomu tak dávno, co se značná část venkovských obyvatel hrnula do měst za lepším. Dnes ale podle mnohých tento trend již zdaleka není tak patrný. Vylidnění venkova tak určitě není hrozbou. Město i venkov mají jisté přednosti. Záleží na tom, v jaké fázi života se nacházíte a co k pohodlnému způso…


Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.


Trávníkový koberec

Trávníkový koberec

Plánujete na zahradě před domem vysázení nového trávníku? Pak se zamyslete, zda nebude lepší si založit trávník pomocí pokládky travního koberce. Tento způsob je u nás stále oblíbenější a důvodů, proč tomu tak je, se dá najít několik.

Prezident Klaus vetoval novelu zákona zajišťujícího snižování energetické náročnosti budov

Prezident Václav Klaus tento týden vetoval zákon o hospodaření energií, který se tak vrací zpět do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Tento zákon je podle prezidenta jedním z nejškodlivějších zákonů, o jehož podpis byl za dobu jeho působení požádán.