Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaký typ matrace vám zajistí zdravý spánek?

21. březen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 3

Probouzíte se ráno s pocitem, že jste proflámovali celou noc? Bolí vás po ránu hlava, trápí vás únava, nebo vás pobolívá krční páteř? Problém je pravděpodobně ve vaší matraci.

Reklama

Pro zdravý spánek je důležitá kvalitní matrace. Jestliže doma spíte na staré a promačkané matraci, nedivte se, že vás bolí záda, máte ztuhlý krk, celou noc se převalujete, nemůžete si pohodlně lehnout a ráno máte pocit, který prožívala princezna, jíž ustali na hrášku.

Aby byl váš spánek kvalitní, a vy jste se cítili po ránu plni energie a odpočatí, nepodceňujte výběr matrace. Matrací je pochopitelně více druhů. A každý obchodník vás bude přesvědčovat, že právě jeho matrace je pro vás ta nejlepší. Podívejme se proto na přehled matrací a jejich výhody a nevýhody, abyste si o nich mohli udělat obrázek sami.

Polyuretanové matrace

Polyuretanové matrace patří k oblíbeným typům matrací. Jejich výhodou je nízká cena a nenáročná údržba. Nevýhodou je naopak nižší životnost. Využití proto najdou polyuretanové matrace především na lůžkách, která nepoužíváme denně.

Pružinové matrace

Pružinové matrace jsou nestárnoucí klasikou. Nezaměňujte je ale s pružinovými matracemi, které se prodávaly dříve. Současné pružinové matrace splňují nároky na zdravý spánek. Pružinové matrace jsou cenově dostupné a lze je použít na různé typy roštů (kromě polohovatelného). Oproti polyuretanovým matracím je lze používat pro každodenní spánek.

Taštičkové matrace

Taštičkové matrace jsou alternativou pružinových matrací. Rozdíl je v tom, že pružiny jsou v tomto případě uloženy v samostatných kapsičkách. Tuto matraci lze použít i pro polohovatelný rošt.

Pěnové matrace

Matrace vyrobené ze studené pěny jsou pružné, ale přesto nabízejí tvarovou stálost, a proto vytvoří zdravou a dostatečnou oporu vaší páteře. Výhodou je také dlouhá životnost.

Alternativou jsou matrace vyrobené z líné pěny, které mění svojí tuhost s ohledem na teplotu. Když si na matraci lehnete, zahřejete ji svým teplem a ona povolí. Tím se vyhnete proleženinám. Matrace z líné pěny jsou proto vhodné pro lidi, kteří tráví na lůžku hodně času – například ze zdravotních důvodů.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Alice

pátek, 20. květen 2011
15:54

Velmi pěkný článek :-)


Napsal: Alice [Odpovědět]

labuznik1

čtvrtek, 28. březen 2019
13:13

Díky za tipy, zrovna si přes http://www.studiomatrace.cz/ vybíráme s manželkou nové matrace do ložnice a dost uvažujeme o pěnových matracích, protože v posteli rádi trávíme hodně volného času.


Napsal: labuznik1 [Odpovědět]

emickarychsasa

středa, 25. říjen 2023
08:32

My jsme si pořídili tento rok na chalupu kompletně nové matrace protože jsme si uvědomili že to na čem tam spíme není vůbec, ale vůbec vyhovující. No a někdy se to stejně muselo vyměnit, tak proč nevyužít slev které současný trh nabízí, nemám pravdu?


Napsal: emickarychsasa [Odpovědět]


Čtěte také...

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…


Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.


TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

Přírodní a živelné katastrofy, potravinové krize, kolapsy rozvodových sítí, energetické blackouty, občanské nepokoje a krizové situace, kdy selže ochranná role státu. Myslíte si, že tyto výjimečné okolnosti v Česku nemůžou nastat?

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.