Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětský nábytek: Barvy a materiály pro zařízení útulného dětského pokoje

23. březen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 3

Čekáte přírůstek do rodiny a budete zařizovat dětský pokoj? Nebo jste se rozhodli vašemu potomkovi udělat radost a koupit mu za dobré vysvědčení nový dětský nábytek? Co by v dětském pokoji nemělo chybět? Jak vybírat dětský nábytek?

Reklama

Dětský pokoj by měl být příjemný, praktický a zároveň podporovat dětskou fantazii. V dětském pokoji dítě nejen spí, ale také zde píše úkoly, učí se a v neposlední řadě si v něm hraje. To bychom měli zohlednit při výběru dětského nábytku.

Výběr dětského nábytku a barvy

Než začnete dětský nábytek vybírat, pokoj si pečlivě změřte a promyslete si, kam přijde postel, psací stůl, police, skříň na oblečení. Důležitou roli hrají také barvy, kterými pokoj vymalovat.

Do dětského pokoje volte světlé pastelové barvy. Ideální je například zelená nebo žlutá. Modrá barva působí studeně a červená zase agresivně, proto není příliš vhodná do dětského pokoje ani do vaší ložnice.

Dětský nábytek: Co nesmí v pokoji chybět?

V žádném dětském pokoji nesmí chybět kvalitní postel. Ideálním materiálem je dřevo, které je zdravotně nezávadné a na rozdíl od kovu nestudí. Nepodceňujte ani investici do zdravotní matrace.

Každé dítě ocení dostatek úložného prostoru – nejde jen o to, že budete mít kam složit oblečení, ale také hračky, knihy a další poklady, které jsou pro vašeho potomka důležité. Jestliže řešíte problém s prostorem, zkuste jednoduché police, které umístíte na stěny pokoje. Pak už stačí jen nakoupit vhodné krabice a boxy, do kterých se vejde tolik věcí.

Nezapomeňte také na psací stůl a kvalitní dětskou židli. Jednou se totiž z vašeho malého caparta stane školák, který si domů bude nosit úkoly. Aby mu učení dobře šlo, měl by mít vytvořené dostatečné zázemí, kde se učit a psát úkoly.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Johana

neděle, 10. březen 2019
06:15

Udělat hezký pokojíček není jednoduché. Já jsem si s tím vůbec nevěděla rady. Máme v pokoji 2 děti a nějak jim to tam sladit mi nešlo. Proto jsem se obrátila na http://www.pwinterier.cz/ . Mají více zkušeností a dokázali mi poradit a celý pokoj zařídit.


Napsal: Johana [Odpovědět]

Nataša

úterý, 4. červen 2019
06:24

Já si myslím, že jsou barvy základ v dětském pokoji. My jich tam máme hodně. Děti mají barevné zdi a koupili jsme jim dřevěný nábytek z https://www.biginzerce.cz/ , na který jsme dali samolepky. Pokojíček tak mají hodně veselý.


Napsal: Nataša [Odpovědět]

Marie

čtvrtek, 22. červen 2023
06:29

My jsme zařizovali pokoj pro našeho syna sami a jsem spokojená, jak se nám to povedlo. Má tady regál na hračky, velkou šatní skříň, poličku, postel a dost místa na hraní. Ještě jsem doobjednala úložný box z https://www.dreamboutique.cz/ulozne-boxy-a-kose-na-hracky/ , na takové drobnější věci, které se pořád všude válely :-D .


Napsal: Marie [Odpovědět]


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc ne