Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětské pokoje: Inspirace, rady a tipy

4. květen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Čeká vás radostné zařizování dětského pokoje? Nevíte ale vůbec, jak začít, jaké barvy byste měli použít, na co si dát pozor? Přinášíme inspiraci, rady a tipy, jak co nejlépe zařídit dětský pokoj.

Reklama

Výběr místa pro dětský pokoj

Dětský pokoj bude sloužit nejen ke spánku, ale také k hrám, učení a odpočinku. Je třeba, aby byl nejlépe na klidném místě v domě/bytě. Malé dítě budete chtít mít co nejblíže u sebe, zatímco teenager bude toužit po soukromí, takže se možná nevyhnete tomu, že se bude dětský pokoj různě stěhovat. Nicméně to už předbíháme.

Dětský pokoj pro miminko nebo batole umístěte co nejblíže ložnici, je to praktické i bezpečné. Do pokoje by mělo ráno proudit světlo a slunce, večer uvítáte naopak tmu, chládek a soukromí (např. rušivě působí hlučná silnice, světla lamp apod.).

Barvy v dětském pokoji

Dětství je hravé, proto dopřejte svému dítěti v pokoji barvy, veselé obrázkové motivy. Ale pozor na přeplácanost. Ta se rozhodně nenosí a působí navíc rušivým dojmem. Barvy jsou vhodné pastelové – zelená uklidňuje, levandulová je romantická, žlutá je veselá jako jarní sluníčko. Pozor si dejte na příliš modré barvy, protože působí studeně, a na sytě červenou, která je zase agresivní.

Na stěny můžete namalovat pohádkové motivy nebo je polepit veselými tapetami. Při výběru barev a jejich rozmístění zohledněte dispozice dětského pokoje. Zkuste oddělit koutek na spaní, hraní i odpočinek. Právě barvy vám v tom pomůžou.

Co nesmí chybět v dětském pokoji?

Do dětského pokoje se musí vejít:

  • Postel nebo kolébka
  • Úložné prostory (skříň, komoda)
  • Poličky a boxy na hračky
  • Koberec nebo podložka na hraní
  • Stolek a kvalitní židle

Nábytek do dětského pokoje vybírejte kvalitní. Ideálně z masivu. Klidně může být v barvě přírodního dřeva a rozveselí ho barevné doplňky.

Skříň můžete koupit levnější, ale investujte do kvalitní postele a matrace, stejně tak jako do pořádné židle. Zdravé spaní a sezení budou ovlivňovat vývoj vašeho dítěte.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat…

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.


Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.