Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

24. srpen 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité. Před tím, než si pořídíte japonskou posuvnou stěnu, je dobré si ujasnit, jak celý systém funguje a jaké jsou možnosti jeho ovládání.

Reklama

Z čeho jsou japonské posuvné stěny složeny a jak fungují

Japonská posuvná stěna je tvořena několika panely, které jsou upevněny v liště. Horní lišta, která má obvykle dvě až pět drážek, je nejčastěji vyráběna z hliníkového materiálu.

V jednotlivých drážkách, jejichž počet závisí i na samotné velikosti japonské posuvné stěny, jsou zabudovány nosiče panelů.

Každý nosič se v liště pohybuje na kolečkách. Díky tomu je ovládání a pojezd japonské stěny velmi snadný a bezproblémový. Oproti jiným systémům je výhodou, že kolečka nezpůsobují žádný výraznější hluk. Rozvírání či zasunování stěny je tak tiché.

Pro instalaci japonské stěny není zapotřebí dělat řádné složité úpravy v interiéru. Je nutné nainstalovat horní lištu. Další částí jsou pak již samotné pásy, které jsou k nosiči v liště upevňovány pomocí suchých zipů. Pásy japonské posuvné stěny mohou být vyrobeny z látek, které se běžně využívají pro výrobu klasických záclon a závěsů.

Aby se pásy během pohybu nekroutily a jinak nedeformovaly, bývají v dolní části opatřeny závažím a výztuží. Díky nim japonskou posuvnou stěnu, respektive její jednotlivé pásy budete mít neustále napnuté a hladké, což zaručí dokonalý vzhled stěny.

Způsoby ovládání japonské stěny

Pro japonskou posuvnou stěnu lze využít manuální i elektrický ovládací systém. Při manuálním dochází k roztahování a zatahování stěny pomocí provázkového systému, případně pak pouhým tahem látky.

Zejména v případě větších japonských stěn je ale vhodnější využít elektrické ovládání. Stěnu pak posunujete buď stiskem tlačítka, které je instalováno v její blízkosti, nebo také pomocí dálkového ovládání.

Japonskou posuvnou stěnu najdeme nejen v domácnostech, ale například i v kancelářích. Toto elegantní řešení dokáže výborně vylepšit vzhled téměř každého interiéru.

Komerční sdělení

Foto: unoal.cz

-obs-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

VIDEO! V dnešní uspěchané době často jen těžko hledáme chvilku, kdy bychom v klidu seděli a meditovali. A většinou nám tomu chybí i vhodné místo, kde bychom nebyli ničím rušeni. Pokud si doma zařídíte japonskou zahradu, nejenže dáte vaší zahradě nebo terase nový vzhled, ale vytvoříte si i místo, kte…

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

VIDEO! Máte vlastní zahrádku nebo třeba jen terasu? Nechcete na ní pěstovat zeleninu, ale upravit si ji k relaxaci? Zároveň si přejete, abyste s ní měli co nejméně práce? Založte si japonskou zahradu. Co v ní nesmí chybět?


Chystáte se zařizovat koupelnu?

Chystáte se zařizovat koupelnu?

Od dobré koupelny očekáváme, že bude komfortní, funkční, kvalitní a na pohled příjemná. Trendy v zařizování jednotlivých místností v bytě se neustále mění a podléhají módním trendům. Dnes už bychom stěží toužili koupelnu zařídit tak, jako generace před námi.

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.


Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Pro maximální pohodlí při bydlení je důležité, aby v místnostech v domě či bytě byla vždy optimální teplota. Pokud používáme radiátory, je možné dobře regulovat nastavení teploty pomocí termostatického ventilu. Používáním termostatických ventilů tak nejen správně „vyladíme“ teplotu domácnosti, ale m…

Zavlažovací systémy na zahradu

Zavlažovací systémy na zahradu

Zapomeňte na ruční zavlažování zahrady. Zavlažovací systém pro zahradu udělá vše za Vás. Stačí jen naprogramovat dobu a frekvenci zavlažování a máte po práci.