Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Chystáte se zařizovat koupelnu?

22. prosinec 2011 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 4

Od dobré koupelny očekáváme, že bude komfortní, funkční, kvalitní a na pohled příjemná. Trendy v zařizování jednotlivých místností v bytě se neustále mění a podléhají módním trendům. Dnes už bychom stěží toužili koupelnu zařídit tak, jako generace před námi.

Reklama

Tužka a papír, anebo rovnou 3D projekt

Před samotným zařizováním koupelny je zapotřebí vše promyslet a rozvrhnout. Díky možnostem dnešní doby si navíc lze zhotovit 3D projekt, který vše přehledně ukáže. Ve virtuální realitě se představy zhmotní a člověk má ještě čas a možnost leccos změnit. Třeba zjistíme, že zvolený materiál nebo prostorové řešení nebudou tím pravým ořechovým a bylo by dobré něco předělat apod.

Řešení podle velikosti koupelny

U malých koupelen platí nepsaná zásada světlejších obkladů a větších rozměrů dlažby. Když se nechceme tmavé barvy tak úplně vzdát, mohou být doplňkem, například středovým dekorem. Naopak se do malého prostoru nedoporučují tmavé obklady a malá dlažba. Do malé koupelny se nehodí ani pračka – tu je lepší dát do spodní části kuchyňské linky. V dnešní době se navíc dělají vestavné pračky, takže nemusí jít vůbec vidět. V případě malé koupelny uvažujte jen o sprchovém koutu, protože bez vany se výrazně ušetří místo.

Kompletní umývadlová stěna je trendy

V poslední době se často uplatňuje kompletní umývadlová stěna. Díky celé stěně vzniká žádaný úložný prostor a vše je skryto. Dalšími variantami je samostatné zavěšené umývadlo, anebo umývadlo stojící na noze. Co se týká zrcadla, v současnosti se koupelna vybavuje co největším zrcadlem a zapomínat nesmíme ani na patřičné osvětlení, které kromě své hlavní funkce dokáže i opticky zvětšit prostor.

Termostatické koupelnové baterie

Termostatické koupelnové baterie jsou ve světě baterií poslední dobou hitem. Lze na nich jednoduše nastavit požadovanou teplotu, takže se nemusíte zdržovat „mixováním“ optimální teploty vody.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

R2

pondělí, 6. květen 2013
22:26

Ani v koupelně by neměl chybět stylový nábytek. Nedávno jsem také renovoval a nábytek jsem pořídil z http://www.nabytek-elegance.cz, doporučuji :D


Napsal: R2 [Odpovědět]

Elza85

neděle, 29. leden 2017
15:00

Vždycky jsem si myslela, že krásná koupelna musí stát majlant, ale díky http://www.levna-koupelna.cz/ jsem se přesvědčila o opaku. Pomocí jejich návrháře jsme si koupelnu navrhli a pak si u nich i nakoupili většinu potřebného vybavení. :)


Napsal: Elza85 [Odpovědět]

Radka945

čtvrtek, 27. duben 2017
14:06

Pěkný článek, rozhodně je třeba u koupelny zvolit něco, co se neokouká a vydrží dlouho moderní, jak psali třeba tady http://www.abality.cz/category/interier/. No přece nebudete každé dva roky měnit celou koupelnu kvůli tomu, že už vyšla z módy ne?


Napsal: Radka945 [Odpovědět]

Taťána Horká2

pondělí, 30. leden 2023
13:54

Když jsem si naposledy v koupelně odložila šperky , tak jsem úplně zapomněla jak máme agresivního pejska. Ten přišel do koupelny, vyskočil k umyvadlu a normálně mně některé drahé šperky zničil. Byla jsem na něj moc naštvaná, ale vlastně ještě více na sebe za takovou velkou blbost..


Napsal: Taťána Horká2 [Odpovědět]


Čtěte také...

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Intimní sprška pomůže při očistě těla i úklidu domácnosti

Intimní sprška pomůže při očistě těla i úklidu domácnosti

Toužíte po čistotě po použití toalety, ale máte malou koupelnu? Jestliže je v dosahu umyvadlo, můžete tento nedostatek vyřešit snadno a velmi jednoduše. Stačí vyměnit stávající stojánkovou nebo nástěnnou baterii za baterii Oras Bidetta, která je celosvětově průkopníkem této technologie. Okamžitě …


Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Společnost SIKO KOUPELNY spouští 1. září unikátní projekt Galerie tisíce inspirací. Webová stránka bude sloužit všem, kdo si zařizují či rekonstruují koupelnu a chtějí se inspirovat nejmodernějšími trendy v koupelnovém vybavení. Na adrese koupelnova-galerie.cz si zájemci mohou prohlížet množství viz…

Jak se zbavit plísně v koupelně?

Jak se zbavit plísně v koupelně?

Prostor koupelny je díky zvýšené vlhkosti v této místnosti velmi častým problémem. Jakmile zjistíte, že se v koupelně začíná vytvářet plíseň, je nutné ji ihned odstranit a provést úpravy k tomu, aby se zde v budoucnu plíseň vůbec netvořila. Mějte na paměti, že plíseň může způsobit velmi vážné zdravo…


Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?