Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Bílé a barevné konečně spolu! Nová technologie Direct Injection v pračkách Hotpoint Aqualtis

26. červenec 2012 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Praha, 26. července 2012 – Roztřídit bílé a různobarevné prádlo, to je rituál, který před praním musí udělat každý a to i v případě, že používá speciální prací prášky a gely na ochranu barev. Dovedete si praní představit bez něj? My ano!

Reklama

Značka Hotpoint, patřící do portfolia společnosti Indesit Company, přináší novou technologii přímého vstřikování Direct Injection v pračkách Hotpoint Aqualtis, která přeměňuje prací prostředek od prvních minut praní na pěnu s čistícím výkonem o 60 % vyšším než v tradiční pračce. Díky tomu je možné snížit teplotu praní na pouhých 20°C při zachování účinnosti 40°C, takže lze prát bílé a barevné prádlo dohromady aniž by se vzájemně obarvilo a přitom s perfektním odstraněním všech skvrn a nečistot.

„Poslední průzkumy evropského trhu zpracovaného pro společnost Indesit Company ukázaly, že péče o barvy stojí na předním místě v otázce praní. Zvyšuje se prodej speciálních pracích prostředků ochraňujících barevné prádlo, dle barev rozděluje prádlo před praním 92 % lidí a klade to na první místo před rozdělením prádla podle materiálu. Proto se značka Hotpoint rozhodla vytvořit technologii Direct Injection, která tento trend následuje a přináší skvělé řešení pro péči o barvy,“ uvedla Martina Křižáková, produktová specialistka společnosti Indesit.

Jak to funguje?

Jak Direct Injection funguje?

Pod buben nového modelu pračky Hotpoint Aqualtis je přidán okruh pro mixování pracího prostředku (přášku či gelu) s vodou. Okruh přeměňuje prací prostředek ještě před vypuštěním do bubnu na extra účinnou pěnu s čistící silou o 60 % větší než u standardních praček. Technologie Direct Injection se automaticky aktivuje při všech pracích cyklech a přináší skvělý účinek praní již při teplotě 20°C.

Naopak u tradičních praček je prací prostředek spláchnut vodou přímo do bubnu a až zvýšením teploty a mechanickým pohybem je z něj vytvořena prací emulze. Hrozí však, že se nerozpustí všechen a zůstane usazen na dně bubnu.


Výhody technologie Direct Injection

Indesit sign

Nízká teplota = více péče o barvy

Barevné prádlo může být práno na pouhých 20°C namísto 40°C s nezměněný výsledkem praní, čímž se chrání barvy před vyblednutím. Tímto způsobem se také mohou prát společně různobarevné kusy prádla, aniž by došlo k obarvení světlých kusů.

Energetická úspora až A+++ -20%

Lepší aktivace pracího prostředku umožňuje snížit teplotu během praní, čímž dosáhneme až 60% úspory při praní se technologií Direct Injection při 20°C v porovnání s 40°C programem u standardních praček.

Antialergenní péče

Díky využití intenzivnější prací pěny a přidání až 5 cyklů máchání ve speciálním antialergenním programu jsou z prádla odstraněny i ty nejodolnější alergeny (roztoči, srst, prach apod.). Navíc v něm nezůstávají zbytky pracího prášku, které mohou také způsobit nepříjemnou alergickou reakci.

Předem plněná pračka Hotpoint Aqualtis AQ114D 697D EU/B

Kromě technologie Direct Injection přispívá ke snížení spotřeby energie v energetické třídě A+++ také nový termoizolační materiál bubnu vyrobený z polypropylenu se skleněnými vlákny, které napomáhají udržet teplotu vody. Systém Super Silent díky speciálnímu bezuhlíkovému motoru doplněnému o 3 zvukotěsné panely a inteligentnímu systému čerpání vody omezuje hlučnost na minimum. Pračka je vybavena možností parního praní pro jemnější a účinnější péči o tkaniny nebo pro 20 minutové osvěžení prádla, které jej zbaví zápachu a pomačkání. Vznik žmolků zamezí nový tvar unašečů prádla v bubnu, snadnější plnění a vyjímání prádla umožňuje naklonění bubnu o 8°. Kapacita pračky je 11 kg, ovládání ulehčuje český LCD displej. Pračka je vyráběna v barevné kombinaci bílá a stříbrná.

Doporučená maloobchodní cena je 19 990 Kč.

Tisková zpráva Indesit Company

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Pořídit si okna a dveře, která zabraňují zbytečným tepelným ztrátám z obytných prostor, je dnes již zcela běžné. Majitelé rodinných domů s garáží přiléhající k obytné časti by však měli dávat pozor i při výběru garážových vrat. Speciálně vyvinutý umělohmotný profil ThermoFrame dokáže díky dvojitému …

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…


Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.


Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.

Energetická náročnost budov: Nová legislativa přinese desetitisícové úspory za energie

Energetická náročnost budov: Nová legislativa přinese desetitisícové úspory za energie

AKTUÁLNĚ: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyslovila souhlas s implementací směrnice Evropské unie o energetické náročnosti budov. Tato směrnice je velmi zásadní. Jde v ní o to, že veškeré novostavby, které budou vznikat od roku 2020, budou muset mít jen minimální energetickou náročnos…