Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Společenství vlastníků jednotek a možnosti financování

29. březen 2013 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

V České republice patří k tradičním způsobům bydlení v bytových družstvech. Každý, kdo bydlí v družstevním bytě, je zároveň členem tohoto družstva. Aby se družstvo mohlo důkladně starat o dům, jeho jednotlivé části a zároveň mohlo efektivně provádět případné opravy a úpravy na domě, zakládá si takzvané společenství vlastníků jednotek - SVJ.

Reklama

Co je společenství vlastníků jednotek

Společenství vlastníků jednotek je zákonem definovaný pojem. Právní normy jej uvádí jako zvláštní právnickou osobu, která je zřízena za účelem správy, provozu a oprav společných částí domů. Tím dochází k lepší spolupráci mezi jednotlivými vlastníky bytových jednotek. V opačném případě by bylo velmi obtížné řešit každý problém, který by se v domě vyskytl.

Výhody, které přináší SVJ

Společenství vlastníků jednotek přináší nejednu výhodu. Krom lepší a efektivnější správy společného objektu má toto družstvo mnohem jednodušší podmínky pro získání úvěru. Tuzemské banky dnes v rámci své nabídky poskytují účelový úvěr pro bytová družstva. Jím lze financovat například opravy či nákup nemovitosti, ale také modernizace movitých věcí, které náleží k nemovitosti. Účelový úvěr pro SVJ je vhodný také pro investiční záměry, které lze realizovat s podporou zdrojů z Evropské unie.

Využití úvěru pro SVJ

Nejčastějším využitím, kvůli němuž si společenství vlastníků jednotek úvěry berou, jsou výměny starých oken za nová ( obvykle plastová) okna. V posledních letech také bytová družstva cítí potřebu investovat do celkového zateplení svých objektů. Díky tomu pak mají jednotliví vlastníci bytových jednotek mnohem nižší náklady na provoz domácnosti.

SVJ je velmi praktickým řešením, které má smysl a přináší nemalé výhody. V momentě, kdy družstvo nemá dostatek vlastních finančních prostředků, avšak nemá žádné významné závazky, poměrně snadno může dostat účelový úvěr, kterým lze financovat drobné i větší úpravy jeho nemovitostech.

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.


Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …


Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.

Infrapanely: Princip a možnosti využití

Infrapanely: Princip a možnosti využití

Pro vytápění domácností, tedy rodinných domů i bytů, se v dnešní době vyplatí investovat do infratopení. Infrapanely fungují na poměrně jednoduchém principu, který lze do značné míry přirovnat ke způsobu vytápění pomocí kachlových kamen. Elektrickou energií, která prochází karbonovým vláknem, je ohř…