Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Infrapanely: Princip a možnosti využití

2. září 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Pro vytápění domácností, tedy rodinných domů i bytů, se v dnešní době vyplatí investovat do infratopení.

Reklama

Princip infratopení

Infrapanely fungují na poměrně jednoduchém principu, který lze do značné míry přirovnat ke způsobu vytápění pomocí kachlových kamen. Elektrickou energií, která prochází karbonovým vláknem, je ohříván povrch panelu. Vzniklé sálavé teplo poté ohřívá pouze pevné předměty, nikoliv vzduch.

Teprve následně od takto zahřátých předmětů dochází k prohřívání celé místnosti. Výhodou tohoto principu je to, že tím, jak není ohříván přímo vzduch, nedochází uvnitř místnosti k jeho cirkulaci a tím pádem i k nerovnoměrnému rozložení teploty v místnosti. Dokáží tak vyhřát obytné prostory domu ve všech místech zcela stejně. Nestane se tak, že bychom například u oken či dveří měli chladněji nežli u topení. Tato vlastnost mimo jiné v konečném důsledku znamená i značnou úsporu ve výdajích, s nimiž je třeba počítat pro vytápění domu.

Topení vhodné do všech objektů

Infrapanely se hodí nejen pro vytápění rodinných domů a bytů, ale také pro topení v průmyslových objektech, v chatách, chalupách či veřejných budovách. Mají vysokou provozní spolehlivost, dlouhou životnost v řádu několika desítek let. Co je však nejdůležitější - dokáží zajistit ideální tepelnou pohodu, a to za minimální provozní náklady.

Vzhledem k výše popsanému faktu, že při vytápění místnosti nedochází k cirkulaci vzduchu, je dobré také zmínit, že infrapanely jsou vhodné jako vytápěcí systém pro lidi, kteří trpí různými alergiemi či dýchacími obtížemi. Při jejich používání také dochází k udržování příjemné vlhkosti vzduchu.

V neposlední řadě zmiňme i fakt, že infrapanely nejsou nijak náročné na instalaci a hodí se do všech typů interiéru.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Valdemar

úterý, 26. červenec 2022
11:17

Já bych z toho měl možná trochu strach a doplnil to o těsnění zhttps://www.e-texim.cz/ ale to je pak samozřejmě každého věc. Víte co, měl bych strach, že se mi bude doma držet více vlhkosti, protože ty infra panely přeci topí. Ale zároveň netopí tolik, abych doma neměl topení, to mi nikdo nevysvětlí, že by to fungovalo takhle dobře. ;)


Napsal: Valdemar [Odpovědět]


Čtěte také...

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

Indukční vaření: Princip a výhody

Indukční vaření: Princip a výhody

Pro vaření v domácí kuchyni se stále častěji využívají indukční desky. Indukční vaření přináší nejednu výhodu. Jaký je princip a hlavní přednosti indukčních desek?


Princip klimatizace do bytu

Princip klimatizace do bytu

Zajímá vás, jak funguje klimatizace? Princip klimatizace je velmi jednoduchý, pochopí ho i naprostý laik. A kde pořídit kvalitní klimatizaci a vzduchotechniku? Nechte si poradit od nás!

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Pěnový polystyren, tzv. EPS, patří v rámci tepelně izolačních výrobků mezi nejekologičtější materiály. Vyplývá to ze zprávy BRE1, která se zabývala ekologickým dopadem stavebních materiálů a mezi nimi i izolací na životní prostředí. EPS v ní dosáhl nejvyššího možného ratingu A+. Pěnový polystyre…


Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?