Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

4. prosinec 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Pořizování domácích spotřebičů přes internet je stále oblíbenější formou nákupu. Zákazníkům to přináší mnoho výhod, číhají zde však také mnohá úskalí. Pokud si na některé záležitosti při nákupu spotřebičů přes internet (i dalších produktů ) nedáme pozor, pak se lehce může stát, že namísto výhodné koupě budeme litovat zbytečně utracených peněz.

Reklama

Výběr správného obchodu

Pro bezpečný nákup domácích spotřebičů přes internet je dobré řídit se následujícími zásadami, v první řadě je důležité vybrat si správný obchod. Zdaleka ne všechny eshopy patří mezi spolehlivé. Zákazník by se měl orientovat nejen dle ceny, ale především dle kvality prodávaného zboží. Je vhodné si zjistit, zda se jedná o značkové a originální zboží, nebo zda jde o laciné napodobeniny, které jsou zpravidla nekvalitní a nespolehlivé.

I zkušenosti jiných zákazníků mohou být měřítkem kvality obchodu

Před samotným nákupem bychom si také měli pozorně přečíst případné zkušenosti ostatních zákazníků, kteří v daném obchodu již domácí spotřebiče pořizovali. Z diskusí u jednotlivých produktů totiž často zjistíme, že obchod dodává nabízené zboží pozdě, nekvalitně zabalené či s různými vadami. Nejspolehlivější jsou nákupy v certifikovaných obchodech a eshopech ( například v eshopu eProton.cz), kteří jsou výhradními zástupci konkrétních značek. Díky tomu máme možnost se v případě potřeb daleko snáze domáhat svých práv.

Kontrola identifikačních údajů obchodu

Internetové obchody, které prodávají spotřebiče do domácnosti, by měly na svých webových stránkách uvádět své identifikační údaje, neměl by zde rovněž chybět podrobný nákupní řád, obchodní a reklamační podmínky. Důvěryhodné eshopy ve svých kontaktech také uvádějí provozovatele daného internetového obchodu.

Při nákupu si zkontrolujme vyplněné údaje

Nákup přes internet je oblíbený zejména díky jednoduchosti a rychlosti. Člověk nemusí nikam běhat, vše vyřídí z gauče. Je však potřeba důkladně vyplnit veškeré údaje při objednávce a pečlivě je před zakoupením zkontrolovat, a to zejména tehdy, provádíme-li platbu kreditní kartou. U nakupování v eshopech by si lidé, kteří nevěří platbám po internetu, měli zboží raději nechat poslat na dobírku. Při převzetí spotřebiče si tak budou moci zkontrolovat, zda platí opravdu za zboží, které si objednali.

Možnost vrátit zboží do 14 dnů od převzetí

Závěrem ještě zmiňme možnost vrácení zboží. Na nákupy na internetu se vztahuje možnost vrátit veškeré zboží do 14 dnů od jeho převzetí. Případná reklamace pak musí být obchodníkem vyřízena nejdéle do 30 dnů. Reklamaci však raději vyřiďte osobně, je-li to možné.

Není na škodu si spotřebiče do domácnosti pořizovat v eshopech, které již máme vyzkoušené a víme, že zde nákupy probíhají bez problémů. V případě, že si zboží budeme kupovat u nového obchodníka, pak vždy postupujme dle výše uvedených rad.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.


Pozor na podomní prodejce a předváděcí akce

Pozor na podomní prodejce a předváděcí akce

I v dnešní době je stále hodně lidí, kteří se nechají napálit podomními prodejci, anebo jsou nějakým způsobem obelstěni na různých prodejních a předváděcích akcích. Takovými zákazníky jsou často starší lidé, kteří jsou až příliš důvěřiví.

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…


Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Nabídka domácích spotřebičů s moderními funkcemi je dnes už tak široká, že pro běžného spotřebitele může být těžké se v nich orientovat. Na český trh právě míří nová řada vestavných zařízení značky Indesit. Najdete v ní zejména vybavení pro vaření a pečení: varné desky, pečící trouby a digestoře. Za…