Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak správně vybrat úspornou myčku?

2. duben 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Myčky nádobí mají za sebou jíž více než 100letou historii a staly se samozřejmou součástí mnoha domácností po celém světě. Málokdo pochybuje o tom, že se skutečně vyplatí a to jak velkým rodinnám, tak třeba dvoučlenným domácnostem. Mnoho uživatelů s ní má již dlouhodobé zkušenosti a pořizuje si nový model, jiní se chystají koupit svou první. Ať tak či tak, nabídka na trhu je široká, proto jsme připravili několik tipů, na co se při výběru myčky zaměřit a na co rozhodně nezapomenout.

Reklama

VELIKOST MYČKY

Je důležité zvážit správnou velikost myčky. Vybírat můžete ze standardních 60 cm širokých, nebo užších myček se šířkou 45 cm. Uzké myčky jsou vhodné pro jednu nebo dvě osoby, jejich kapacita je většinou do 10 sad nádobí, větší rodina ocení standardní 60 cm myčku, která pojme až 14 sad nádobí. „Na trhu jsou dále k dispozici tzv. kompaktní (stolní) myčky (např. značka Indesit).

Ty jsou praktickým pomocníkem do omezených prostor malých kuchyní nebo například do chat a chalup. Se svými rozměry 45 x 55 x 50 cm je totiž můžete umístit kamkoliv, kde bude k dispozici připojení na vodu a odpad, například na pracovní desku. Kapacita těchto myček je kolem 6 sad nádobí a jsou vybaveny jedním drátěným košem,“ doplňuje Martina Křižáková, produktová specialistka společnosti Indesit.

Praktickým pomocníkem je elektronický ukazatel nedostatku soli a leštidla nebo např. možnost odloženého startu. Samozřejmostí by měl být tzv. Aqua Stop nebo Water Control, který dokáže zabránit škodám způsobeným přetečením a únikem vody např. při poškození hadice.

HLADINA HLUKU

Při výběru se ptejte také po hlučnosti myčky, mnoho z nich je již v provedení super tichém s omezením hluku na pouhých 42 dB, nemusíte se tak obávat nadměrného hluku pokud myčku umístíte do obývací části s kuchyňským koutem.

ČESKÉ NÁVODY, OVLÁDÁNÍ A ZÁRUČNÍ LISTY

Při koupi vždy ověřte důvěryhodnost prodejce a zkontrolujte, zda má myčka k dispozici český návod, ovládání v češtině a také platný český záruční list. Vyvarujete se tak koupi spotřebiče určeného pro jiný trh, u kterého budete obtížně nárokovat případné servisní služby autorizovaných servisů, a např. ovládání v cizím jazyce vás nemile překvapí.

PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA

Mnoho výrobců nabízí zdarma prodloužené zárůční lhůty. To je jistě při výběru spotřebiče pomyslnou třešničkou na dortu. Například značka Hotpoint poskytuje na vybrané spotřebiče plnou 5-ti letou záruku (více na www.extrazaruka.cz).

PRODUKTOVÉ TIPY

Volně stojící myčka HOTPOINT LDFA++ 12H14X - maximální využití vnitřního prostoru myčky až pro 14 sad

Nové flexibilní vybavení vnitřních košů Flexiload umožňuje optimální využití každé jejich části. Spodní koš, jehož stěna je zvýšena o 2,5 cm a dráty zesíleny o 5 mm, je doplněn o praktické držáky na objemné nádobí, které zajistí optimální umístění a perfektní stabilitu, dále o posuvný a rozložitelný košík na příbory a nové držáky koše s nerezovými doplňky, které najdete i na horním koši. 2 + 4 horní sklopné držáky umožní lepší využití prostoru.

Skvělou novinkou je třetí odkládací posuvný prostor umístěný na vrchu koše. Je určen pro malé nádobí a pro příbory. Doplněn je o držáky ve tvaru příborů pro jejich lepší polohování. Novinkou ve vybavení interiéru myček je tvar ostřikovacích ramen a trysek a 3úrovňový filtr, které zajistí správné rozstřikování vody. Díky programu Duo Wash s využitím odlišného tlaku v horním a spodním koši je možné mýt ve stejnou dobu křehké nádobí v horním koši a silněji zašpiněné pánve v koši spodním.

Díky novému systému Sensor System dokáže myčka Hotpoint dosáhnout maximální účinnosti mytí v energetické třídě A++ při jakékoliv míře zašpinění nádobí a maximálně optimalizovat vybraný cyklus. Senzor stanoví úroveň zašpinění měřením zakalení vody a následně reguluje množství vody, tlak trysek, teplotu a délku cyklu. Sensor se vzájemně doplňuje s výkonným motorem Flexipower, který mění provozní rychlost a tlak vody právě dle zašpinění nádobí, což znamená maximální úspory, využití efektivity a síly motoru. Exklusivní systém ExtraSilent zaručuje maximální tichost s omezením hluku na pouhých 42dB.

Myčka má kapacitu 14 sad nádobí. Vybrat si můžete z 12 programů, např. Ultraintensive pro silně zašpiněné nádobí, Baby Cycle pro dokonalou hygienu a dezinfekci dětských kojeneckých lahviček a dudlíků nebo Special Guest pro umytí nádobí, které používáte pouze při slavnostních příležitostech a to za 36 minut.

Samozřejmostí je LCD displej v češtině pro snadnější ovládání a volbu mycích cyklů, časovač odloženého startu až o 24 hodin a bezpečnostní prvky, jako např. Water Stop.

Doporučená maloobchodní cena je 16 990 Kč (nerez varianta).

Myčka je k dostání také v bílé variantě pod označením LDFA++ 12H14 s doporučenou maloobchodní cenou 15 990 Kč. Vestavná varianta myčky se stejným vybavením, funkcemi a využitými technologiemi je k dispozici pod označením LFTA++ H214 HX s doporučenou maloobchodní cenou 25 990 Kč.

Kompaktní myčky Indesit

Kompaktní myčky značky Indesit jsou praktickým pomocníkem do omezených prostor malých kuchyní nebo například do chat a chalup. Se svými rozměry 45 x 55 x 50 cm je totiž můžete umístit kamkoliv, kde bude k dispozici připojení na vodu a odpad, například na pracovní desku. Kapacita myček je 6 sad nádobí, jsou vybaveny jedním drátěným košem se sklopitelnými držáky na talíře. Na výběr je 6 mycích programů - Oplachování, Sklo, Eco, Intenzivní, Normální, Rychlý 30 min. Umožňují nastavit také odložený start. Myčky jsou vyráběny v energetické třídě A.

ICD 661 EU (bílá) - doporučená maloobchodní cena je 8 990 Kč.

ICD 661 S EU (stříbrná) – doporučená maloobchodní cena je 9 990 Kč.

Tisková zpráva Indesit.cz

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?

Pěstování paprik: Jak je správně vysazovat?

Pěstování paprik: Jak je správně vysazovat?

Paprika je zelenina velmi oblíbená. Obsahuje nespočet důležitých vitamínů a je tak zdraví prospěšná. Někteří z vás se možná rozhodli, že se je pokusí pěstovat sami a nebudou se tak spoléhat na dodávky paprik do obchodních řetězců.


TZ: 10 pravidel, jak správně zacházet s plynovými lahvemi

TZ: 10 pravidel, jak správně zacházet s plynovými lahvemi

Propanové a propanbutanové lahve jsou u nás velmi oblíbené, skoro půl milionu českých domácností je využívá pro grilování, vaření nebo vytápění. Ať už plynové lahve používáte doma nebo na chatě měli byste si být jistí, že s nimi zacházíte s

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Není vysavač jako vysavač. Na trhu se dnes můžete setkat s celou řadou domácích luxů, které se liší nejen v efektivitě vysávání, ale také i ve způsobu obsluhy a jejich údržby. K zajištění optimálního fungování je tak třeba si nastudovat, jak vlastně


PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

Na klasické 75 nebo 60W žárovky v obchodech narazíte už jen zřídka. Jejich výroba je totiž v zemích EU zakázána. Domácnosti jsou proto nuceny používat úsporné osvětlení. Aby vám dávalo opravdu kvalitní a příjemné teplo, je třeba pečlivě ho vybírat.

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.