Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Stylový kabát pro rodinný dům: To jsou kamenné obklady

6. duben 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Uvažujete nad obnovou vzhledu vašeho rodinného domu? Moderní styl, který je zároveň vysoce funkční, představuje řešení v podobě kamenných obkladů.

Hlavní výhody kamene

Využitelný v interiéru i exteriéru

Kamenné obklady jsou dobrým řešením hned z několika důvodů. V první řadě se dají využít pro exteriér domu, stejně tak se však hodí i do interiérů. Zajímavě v tomto směru působí například kamenný obklad na stěně obývacího pokoje, který místnost promění a přispěje ke zvýšení její atraktivnost.

Kromě dekoračních stěn se však kámen, případně i imitace kamene, dají použít v kuchyni. Má totiž skvělé vlastnosti z hlediska odolnosti vůči vnějším vlivům. V kuchyni je typické zejména využití granitu, hodí se sem ale například i mramor.

Kamenné obklady jsou vysoce odolné vůči poničení

Pokud jde o venkovní obklady z kamene, jsou vhodné na fasádu, ale třeba i pro rekonstrukci přístupových cest či terasy. V tomto ohledu bych zmínil zejména vysokou odolnost kamene. Materiál je schopný bez problémů odolávat nepřízni počasí. Nevadí mu déšť, sníh ani vítr. I po letech si na rozdíl od mnoha jiných materiálů dokáže udržet svoji původní barvu. Při čištění obkladů z kamene se navíc nemusíte bát použití přípravků s chemikáliemi, tvarovou stálost a strukturu v žádném případě klasické saponáty nijak nenaruší.

Zabrání šíření požáru

Velkou výhodou, kterou se kamenné obklady mohou pyšnit, je rovněž jejich odolnost vůči žáru a ohni. Lze je proto doporučit i jako ohnivzdorný materiál, což dále rozšiřuje možnost jejich využití v exteriérech i interiérech.

Investice do kamenných obkladů se vyplatí

Je pravdou, že kamenné obklady nejsou zrovna levnou záležitostí. Takový mramor patří skutečně k luxusním prvkům, za něž si přeci jen musíte připlatit. Dnes se ale bez problémů dají pořídit i kvalitní imitace kamene. Vyjdou vás o poznání levněji, přitom na první pohled působí zcela jako přírodní kámen. I investice do přírodního materiálu se ale vyplatí. Už jen z důvodu dlouhé životnosti a vysoké odolnosti.

Foto: simplehome.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Iva

čtvrtek, 10. říjen 2019
05:13

I my máme tento stylový kabát. Máme umělý kámen v obýváku a v kuchyni na zdi a můžeme ho všem vřele doporučit. Kupovali jsme ho z https://www.koupelny-dlazba.cz/umely-kamen , kde mají velký výběr. Ještě přemýšlíme, že použijeme umělý kámen pro obložení terasy.


Napsal: Iva [Odpovědět]


Čtěte také...

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

V nabídce prodejců obkladů a dlažeb, které se využívají do prostoru koupelny, je možné vysledovat jednoznačný trend, kdy se tyto produkty snaží co nejvíce imitovat přírodní materiály. Koupelna pak vypadá na první pohled, jako by byla obložena dřevem či kamenem, přestože se jedná o imitaci.

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Keramické dlažby a obklady, které hodláte využít při realizaci či rekonstrukci koupelny, případně i dalších prostor v domácnosti, je potřeba vybírat nejen podle jejich vzhledu, ale hlavně podle vlastností.


Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

V posledních letech lidé stále častěji investují do vlastního koupání a pořizují si na zahrady rodinné bazény. Jak si ale ten správný bazén vybrat? Představa koupání v teplé vodě na vlastní zahradě je lákavá a každoročně si ji plní další tisíce českých rodin. Nabídka bazénů je velmi široká.…


Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Byl váš účet za vytápění letos vyšší než obvykle? Je sice pravda, že letošní zima byla tuhá a dlouhá, ale vše na ni svést nelze. Možná je na čase zapřemýšlet nad výměnou oken nebo zateplením fasády domu. Jaro a léto jsou vhodnou dobou pro realizaci těchto stavebních úprav, na které lze navíc získat …

Luxfery jsou opět v kurzu

Luxfery jsou opět v kurzu

Při stavbě rodinného domu se opět vrací do módy takzvané luxfery. Ty jsou oblíbené už od počátku minulého století, kdy byly hojně využívány v tehdy moderních funkcionalistických stavbách. Kvůli příliš častému a hlavně ne příliš vhodnému využívání však jejich obliba šla postupem času výrazně dolů. Dn…