Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

27. listopad 2010 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 4

V posledních letech lidé stále častěji investují do vlastního koupání a pořizují si na zahrady rodinné bazény. Jak si ale ten správný bazén vybrat?

Reklama

Představa koupání v teplé vodě na vlastní zahradě je lákavá a každoročně si ji plní další tisíce českých rodin. Nabídka bazénů je velmi široká. Od těch nejjednodušších až po vskutku luxusní. Proto je potřeba předem dobře zvážit k čemu a komu by měl bazén nejčastěji sloužit, kde bude umístěn, jak velký by mohl být a kolik je do něj rodina ochotna investovat.

Nadzemní bazény samonosné (tzv. gumáky)

Jedná se o velmi jednoduché bazény. Na nich si rodina snadno vyzkouší, jaké to je mít na zahradě vlastní koupání. Prodávají se složené v krabicích. Vyznačují se velmi rychlou a snadnou instalací. Nejdříve je nutné - podobně jako u bazénů ostatních - zvolit rovné místo a upravit podklad. Pak stačí bazén vybalit, nafouknout obvodový prstenec a postupně napouštět vodu. Ta prstenec zvedá vzhůru a tím současně vztyčuje stěny bazénu. Pořídit se dají za jeden až dva tisíce korun. Ovšem při pohledu na ně je jasné, že se především hodí jako „minikoupaliště“ pro děti.

Kromě toho, že se v nich nedá plavat, mají většinou i omezenou životnost. Na zimu je nutné je vypustit, vyčistit a uklidit. Bývají náchylné k protržení, takže je ohrožují nejen drápky domácích mazlíčků, ale i třeba prudké dosednutí dítěte na okraj. Na druhou stranu jsou při často divokých dětských vodních hrách bezpečné, protože všechny části jsou z gumy.

Bazény zapuštěné do země

Naopak nejkvalitnějšími bazény jsou ty, které jsou zapuštěné do země. Ale nelekejte se i mezi zapuštěnými bazény je široké spektrum volby. Lze si mezi nimi vybrat, přeneseně vzato, jako mezi automobily. Od menších se základní výbavou až po velké nebo dokonce interiérové.

I do sféry bazénů totiž velmi rychle pronikají moderní technologie a nejnovější, velmi trvanlivé a odolné materiály. Lze si tak i na českém trhu vybrat bazén kompozitní (třeba americké FortWayne) nebo bazény keramické (Compasss, Riverina či bazény X Trainer). V nabídce jsou ovšem i bazény monolitické ze sklolaminátu (za všechny například bazény Calypso, Rhodos nebo Triton) nebo jednodušší fóliové bazény Ibiza.

Pořízení zapuštěného bazénu je investice na desetiletí, proto bychom k jeho nákupu měli přistupovat s rozvahou. Hlavním pravidlem je, že bychom se měli obrátit na renomovaného prodejce. Tedy takového, který disponuje zkušenými bazénovými odborníky schopnými nejen poradit, který bazén se do jakého prostředí a na jakou zahradu nejlépe hodí, ale kteří jsou i zárukou jeho správné a bezproblémové realizace.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pxyFNCASfv

neděle, 2. říjen 2016
19:11

That's a brilliant answer to an ineistrteng question


Napsal: pxyFNCASfv [Odpovědět]

Petra

středa, 28. březen 2018
22:25

Dobrý den, výběr zahradního bazénu je bezesporu tzv. sofiina volba, protože ať už vyberete jakýkoliv, tak se najde chybička, kterou budete muset přetrpět. Řešením může být obrácení se na profesionály v oboru, například nahttps://www.albixon.cz/ , kteří s vámi všechno dopodrobna proberou a tím zamezí vzniku nepříjemností :-)


Napsal: Petra [Odpovědět]

Veronika

neděle, 7. červenec 2019
20:44

Já už si to bez bazénu na zahradě nedokážu představit. Je to taková pohoda. Nic neděláme a jen ležíme na dece a opalujeme se a občas se jdeme vykoupat. Léto by mohlo být pořád. Na léto jsem si koupila nový plavky z https://www.modio.cz/damske-plavky a už jsem je párkrát vyzkoušela.


Napsal: Veronika [Odpovědět]

Radek

pondělí, 22. červenec 2019
07:30

U nás je taky bazén neodmyslitelnou součástí zahrady. Kvůli dětem máme nafukovací. Bojíme se, aby do bazénu nespadly a u nafukovacího máme větší jistotu. V garáži mám udělaný rozvod vzduchu https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/potrubni-rozvody/ , takže nafukování bazénu nezabere hodně času.


Napsal: Radek [Odpovědět]


Čtěte také...

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.


TZ: I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu

TZ: I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu

Také jste si již několikrát posteskli nad tím, že není nad vlastní úrodu ze zahrádky a vy bydlíte v paneláku? Pokaždé, když ochutnáte zeleninu a ovoce přímo ze záhonu, říkáte si, že ta chuť je nenahraditelná? Ne každý má však možnost pěstovat si vlastní plody. Řešením pro ty, kteří bydlí na sídliští…

TZ: Jak na biozeleninu z vlastní zahrádky

TZ: Jak na biozeleninu z vlastní zahrádky

S jarem se pomalu blíží čas, kdy by zahrádkáři měli zasadit své záhony. Volbou, která potěší i vaše blízké, může být vypěstování biozeleniny a bioovoce. Nejenom lidé se zájmem o zdravý životní styl, ale všichni, kteří si rádi pochutnají na opravdu kvalitních potravinách, jistě ocení bioplodiny z vla…


Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …

Svatomartinské víno ve vlastní vinotéce

Svatomartinské víno ve vlastní vinotéce

Praha, 16. října 2012 – Ještě donedávna byly domácí vinotéky výsadou jen restauračních zařízení nebo skutečných odborníků. Každého těšil pohled na desítky lahví archivních vín uskladněných na dřevěných policích za elegantními prosklenými dveřmi, ale málokdo by doma tyto vysokokapacitní vinotéky využ…