Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Stavební systém pro dřevostavby a pasivní domy

1. březen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V posledních letech se stále častěji stavějí pasivní domy. Tyto stavby splňují nejnáročnější energetická kritéria. Tím, že je zde kladen důraz na efektivnost vytápění, kvalitní izolaci a využití moderních technologií, jsou snižovány náklady na provoz domu.

Nízkoenergetické domy se dnes stavějí prakticky po celé zemi. Jedná se sice o dražší stavby, jejich majitelé však posléze mohou ocenit to, že náklady spojené s provozem domu, jsou výrazně nižší, než je tomu v případě starších staveb.

Stavební systém, který se dá využít pro nízkoenergetické domy

Pro pasivní domy a dřevostavby se používají moderní materiály a stavební systémy, které jsou odolné a mají dlouhou životnost. Příkladem je třeba stavební systém NOVATOP, který je založen na velkoformátových panelech, jež jsou vyrobeny z vrstveného dřeva. Tyto dřevěné panely se dají využít na stěny, stropy i střechy. Vyznačují se vysokou odolností a pevností, mají také dobrou stabilitu a zajišťují tak bezpečnost celé konstrukce domu.

Přednosti stavebního systému NOVATOP

Stavební systém NOVATOP je lehce aplikovatelný. Dřevěné panely jsou vyráběny v přesných formátech, je zde jen nezbytné minimum spojů, které jsou kvalitně opracované a mají otvory pro okna či dveře. Díky tomu, že se jedná o prefabrikované dřevěné panely, dají se postavit snadno a rychle, je zde minimum montážních prací. Pakliže se provádí stavba přízemního bungalovu, je za použití tohoto stavebního systému hrubá stavba dokončena během několika hodin, v případě složitějších staveb jde pak o dny.

Dřevěné panely NOVATOP se hodí i v kombinaci s dalšími materiály

Dřevěné panely NOVATOP mají i další zásadní výhodu. Působí velmi kompaktně i v kombinaci s dalšími materiály, jako jsou kupříkladu ocel či beton. Lze je rovněž kombinovat se zděnou stavbou.

Stavební systém NOVATOP se výborně hodí pro pasivní domy, letní sídla, dřevostavby, využít se však dá také při stavbě komerčních a veřejných objektů.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: novatop-system.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.

Nízkoenergetické dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby

Plánujete s Vaší partnerkou založit rodinu a rádi byste tak učinili již ve vlastním domě? Možností, jak může vypadat Vás rodinný dům snů je hned několik. Můžete si nechat postavit klasický zděný dům, nebo si koupit již postavený dům. Chcete-li si spl


Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Bez pravidelného větrání může být v bytě nepříjemný vzduch, který může být i příčinou různých onemocnění či třeba vzniku alergických reakcí. Větrat se dá samozřejmě tak, že na chvíli otevřeme okno. Tím však dochází k situaci, kdy z bytu uniká teplo. Zejména v chladnějším období tím přicházíme o příj…


Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Pokud se již člověk rozhodne stavit rodinný dům, většinou začne přemýšlet o tom, zda stavit „klasický“ dům, nízkoenergetický nebo dokonce pasivní. Tento článek bude o tom, jaký je v těchto pojmech rozdíl.