Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

LED žárovky: Jak si stojí v porovnání s dalšími druhy žárovek?

22. říjen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V posledních letech je na trhu k dostání celá řada variant žárovek, které běžně využíváte v domácnosti. Prim mezi nimi hrají LED žárovky, a to hned z několika důvodů. V dnešním článku se dozvíte, jak si stojí v porovnání s dalšími druhy a kde je výhodně zakoupíte.

LED versus klasické vlákno

Ještě před nějakými 10 lety v drtivé většině domácností převažovaly klasické vláknové žárovky. Dnes už se jejich používání nedoporučuje, v obchodech už je prakticky nenajdete. Jsou sice levné, zato mají vysokou spotřebu elektrické energie a malou výdrž.

Pokud je porovnám s moderními LED žárovkami, nízká cena je snad jediným pozitivem. Ani to však vlastně není pravda. Stačí si uvědomit, že LED žárovka vydrží mnohonásobně delší dobu. Zatímco klasickou vláknovou budete měnit prakticky neustále, LEDku vyměníte až po desítkách tisíc hodin používání.

LED versus úsporná žárovka

V obchodech se setkáte také s produkty, které jsou označeny jsou úsporné žárovky. Už z názvu vyplývá, že se jejich používání vyplatí mnohem více nežli v případě klasických vláknových. Jak jsou na tom ale v porovnání s LEDkami? Jejich životnost je zhruba poloviční, řádově kolem 10 tisíc hodin. Nevýhodou pro domácí využití je ale zejména to, že se nerozsvěcují ihned na plný výkon, chvilku jim to trvá. Hodí se tak spíše do místností, kde svítíte delší dobu. Oproti LED žárovkám jsou ale pro změnu levnější, LEDky obecně patří k nejdražším variantám.

Halogenové žárovky

Kromě výše uvedených druhů bych zmínil ještě halogenové žárovky. Ty lze co do energetické náročnosti i životnosti zařadit na třetí místo za LEDky a úsporné žárovky.

Všechny druhy moderních žárovek, které mají nižší spotřebu energií nežli klasické vláknové, pořídíte v internetovém obchodě EMOS. Jedná se o dodavatele významných značek žárovek. Všechny nabízené produkty v eshopu jsou skladem, objednané zboží tudíž obdržíte do 2 pracovních dnů. Na výběr máte z velkého množství produktů, takže určitě neodejdete s prázdnou.

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

Na klasické 75 nebo 60W žárovky v obchodech narazíte už jen zřídka. Jejich výroba je totiž v zemích EU zakázána. Domácnosti jsou proto nuceny používat úsporné osvětlení. Aby vám dávalo opravdu kvalitní a příjemné teplo, je třeba pečlivě ho vybírat.

Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.