Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kýbl a rýžák na koberce patří do minulého století

10. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Luxování nepatří zrovna k nejpopulárnějším domácím pracím, někteří jak uslyší vrčení vysavače, prchají. Co teprve čištění koberců? Ten, kdo se do toho někdy pouštěl svépomocí a domácími prostředky, pravděpodobně uzná, že kýbl, hadr a rýžák nic nevyřeší. Pravda, hezky se nadřete - než na kolenou vyčistíte (vydrhnete) jednu místnost, bude to pořádná fuška. Možná že pomůžete svému pohybovému aparátu a protáhnete si svalstvo, ale výsledek bude zcela nedostatečný. I při nejlepší snaze se vám podaří stáhnout jen povrchovou špinavost, a to ještě jak kde.

Alespoň to tvrdí provozovatel čistící služby zaměřené právě na koberce a čalounění, která sídlí v Brně. V následujícím rozhovoru vám přineseme jejich rady, jak se špinavými koberci nejlépe naložit.

V úvodu jste se zmínil, že domácí postupy příliš nefungují?

Ano, určité procento objednávek dokonce tvoří zákazníci, kteří začínají větou, čistil/a jsem koberec nebo sedačku a…, ani to nemusí doříct, můžu je rovnou doplnit: teď jsou všude fleky… Řekněme, že na některé méně odolné zašpinění i domácí postup fungovat může, ale je tady hodně ale…

Jako například?

Za prvé, když koberec dlouho užíváte, zanese se. Postupně se vám mění před očima a vy si toho ani nevšimnete, protože ten nános vzniká postupně a dlouhodobě. Vy se pak vrhnete na určité místo, kde se vám stala nějaká nehoda, nebo je tam koberec mnohem více namáhaný.

Klasicky prostor před sedačkou, pod konferenčním stolkem, v prostoru vchodu do místnosti. Drhnete, drhnete - příliš velký efekt to nemá, ale okolí toho postiženého místa najednou vypadá světleji, než zbytek plochy místnosti. Pak nezbývá, než vydrhnout celou místnost.

Jenže, a to je zadruhé, odolnější zašpinění se stejně nepodaří odstranit a navíc, všechnu tu méně zažranou špinavost, která neulpěla na hadru, rozmočíte a ta se vsákne do hlubší vrstvy koberce. Takže na některých místech ho opticky vylepšíte, ale stejně chodíte po špinavém koberci, nemluvě o prachu.

Vysavač na koberce
Vysavač na koberce

Předpokládám, že se tedy bez speciální techniky neobejdeme ?

Víceméně ne. I když až tak speciální ta technika není. V podstatě se jedná o "obyčejný" vysavač, který umí vodu tryskat a odsávat. Existují i značky a modely pro domácí použití, i když jejich cena je někdy dokonce vyšší než za profesionální mašinu. Co vím, tak je nabízejí například někteří podomní prodejci. Jsou i několikanásobně dražší než průmyslové stroje, které jsou přitom konstruovány pro daleko vyšší zátěž a pokud byste si jej pořídili domů a půjčovali v rámci celé rozvětvené rodině, musí vám vydržet do smrti.

Radíte, raději si rovnou zavolat firmu, jako je ta vaše?

Nebo můžete koberec smotat a odvézt do čistírny, ale pak počítejte s manévry podobnými jako při stěhování. Zavolat si firmu domů je rozhodně ten nejjednodušší způsob, jak nechat koberce kvalitně vyčistit. Určité promile lidí si stroj raději vypůjčí a vyčistí si vše sami.

Vysavač na koberce
Vysavač na koberce

Takže provozujete i půjčovnu?

Je to taková doplňková služba, půjčují si je hlavně lidé, kteří do Brna denně dojíždějí z větší dálky a v jejich okolí nikdo takové služby nenabízí. Případně čas od času nějaký řemeslník. Je to ale trochu risk, protože nikdy nevím co s tím strojem vyvádějí. Párkrát se mně stalo, že mi ho vrátili v ne zcela uspokojivém stavu. Například s ním vysávali vylitou naftu v autě. Pak jsou určité součásti stroje rovnou na vyhození, protože nejde v něčí domácnosti vytáhnout stroj, který zapáchá jak rafinérka.

Je to složité, kdybych si na to troufnul sám?

Vůbec ne. Když vás vybavím návodem, zvládnete to stejně dobře jako člověk, který se tím živí. Jen vám to asi potrvá o chvilku déle.

Komerční sdělení

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Koberce s vysokým vlasem patří stále k současným trendům

Koberce s vysokým vlasem patří stále k současným trendům

Inovujete interiér Vaší domácnost a rádi byste pořídili kvalitní kusový koberec? Váš domov můžete zútulnit kusovými koberci koupenými v internetové prodejně společnosti Vopi.

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…


Kuchyně 21. století: Samočistící trouba

Kuchyně 21. století: Samočistící trouba

Kuchyně 21. Století, to není jen moderní design, ale především inteligentní spotřebiče, které vám usnadní vaření a přípravu pokrmů. Dávno pryč jsou doby, kdy hospodyňky měly spoustu práce s úklidem pokaždé, když dovařily. Dnes už mají k dispozici myč

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …


TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.