Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vinylová podlahová krytina: kvalita za rozumnou cenu

6. duben 2016 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Při nákupu nové podlahy se můžeme rozhodovat podle různých kritérií – např. podle vzhledu, materiálu, odolnosti, náročnosti na údržbu nebo podle ceny. Právě cena hraje u mnoha lidí zásadní roli pří výběru – ne každý si může dovolit např. drahé dřevěné podlahy a tak hledá alternativu, jež by byla cenově příznivější, ale s dostačující kvalitou. Pokud nechcete za novou podlahu utratit příliš mnoho peněz, ideální možností by pro Vás mohla být vinylová podlahová krytina. V tomto článku si vysvětlíme, o jaký typ podlahy se jedná, jaké jsou její největší přednosti a jaké druhy těchto podlah rozlišujeme.

Co znamená termín vinylová podlaha?

Vinylová podlahová krytina je tvořena z klasického PVC (tvrzeného nebo měkčeného), oproti němu je ale vylepšena o nové technologie a vrstvy. Díky tomu ji lze využít téměř kdekoliv – oblíbená je zejména v běžných domácnostech, kde se používá i ve vlhkých místnostech, jako jsou koupelny či kuchyně. Setkat se s podlahou z vinylu ale můžeme i na veřejných místech, jako jsou nemocnice, hotely, obchody, banky, kanceláře apod. Vinylová podlaha se vyrábí v nepřeberném množství barev, vzorů nebo dekorů a každý si tak může vybrat přesně takový typ, který se bude do jeho interiéru nejlépe hodit. Díky moderním technologiím mají dnešní vinylové podlahy velmi realistický vzhled, takže mohou perfektně imitovat i přírodní materiály – např. dřevo, kámen, apod. Vinyl jako materiál tak může uspokojit i náročné zákazníky, pro které je důležitá nejen vysoká kvalita, ale i elegantní vzhled, dokonale ladící s okolním prostorem.

Největší výhody vinylových podlah

Podlahy z vinylu mají spoustu kladů, pro které si je oblíbili zákazníci u nás i ve světě. Mezi největší přednosti vinylových krytin patří zejména:

  • nízká cena
  • odolnost vůči nečistotám
  • snadná údržba
  • obrovský výběr z mnoha barev a vzorů
  • odolnost vůči vlhkosti
  • velmi dobrá tepelná i akustická izolace
  • možnost použití i na podlahovém topení
  • jednodušší pokládka i případná výměna či oprava
  • rozměrová stálost a dobrá mechanická odolnost

Jak dělíme vinylové podlahové krytiny?

Vinylové podlahy se dají dělit do různých kategorií. Podle množství vrstev rozlišujeme homogenní (pouze jedna samostatná vrstva, někdy se používá i označení celovinylová podlaha) a heterogenní (více vrstev na sobě) podlahy z vinylu. Dle použitého materiálu pak rozeznáváme tvrzené a měkčené podlahy. Další důležité rozdělení je na vinylové role a vinylové dílce. U dílců je pak dále rozlišujeme podle způsobu pokládky – vinylová podlahová krytina tak může být volně položitelná, samolepící, celoplošně lepená nebo zámková (plovoucí).

Kde koupit kvalitní vinylovou podlahu?

Nákup podlahové krytiny je nejlepší realizovat u odborníků, kteří se v této oblasti dokonale vyznají a jsou schopni Vám nejen kvalifikovaně poradit, ale zároveň pro Vás zajistí i profesionální pokládku. Z českých společností můžeme doporučit pražskou společnost Plancher (www.plancher.cz), jež nabízí široký sortiment kvalitních podlah z vinylu za rozumnou cenu. Zároveň s nákupem si můžete rovnou objednat i profesionální instalaci a nemusíte si tak dělat starosti s hledáním někoho, kdo by Vám podlahu bezchybně položil.

-kar-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenka

neděle, 9. prosinec 2018
05:37

Taky jsme pořizovali do bytu novou podlahu. Výběr je veliký a já ani přítel se v tom nevyznáme. Proto jsem byla ráda, že nám s výběrem pomohl http://www.pwinterier.cz/ . Pomáhali nám se zařízením celého bytu. Bez jejich pomoci bychom to asi nezvládli.


Napsal: Lenka [Odpovědět]


Čtěte také...

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,


Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?


Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Ve starších rodinných domech si často majitelé stěžují na vrzající schody. Dalším problémem jsou také vyšlapaná místa, kvůli nimž je chůze po schodišti často nejen nepříjemná, ale také dosti náročná, skoro by se dalo říci, že až riskantní. Lze ale opravit staré schody a má to vůbec cenu?

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Na střechách domů se stále v hojném počtu můžeme setkat s pálenými střešními taškami, které se označují jako bobrovky. Co jsou vlastně bobrovky zač a odkud pochází jejich netradiční název? Bobrovky jsou střešní krytinou, která má velmi charakterické tvary. Zejména její obloukové zakončení je oprot…