Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sedací souprava: Rohová varianta je nejoblíbenější

26. leden 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Při zařizování interiéru bytu či domu bývá nejčastějším cílem elegance. Největší důraz je přitom kladen na obývací pokoj, který se stává místem setkání s rodinou či přáteli. Na vybavení obývacího pokoje byste si tak měli dát obzvlášť záležet.

Reklama

Při koupi sedací soupravy byste měli dbát především na kvalitu. Oproti západním zemím, kde lidé mění sedací soupravy poměrně často, je v Čechách zvykem nechávat pohovky v interiéru i několik desítek let. Vyšší investice do nové pohovky se tak určitě vyplatí.

Pokud se rozhodnete pro koupi nové sedací soupravy, měli byste nejprve zvážit jaké rozměry a tvar by měla pohovka mít. Sedací souprava, která se hodí do obývacího pokoje rodinné vily, rozhodně není vhodná např. do panelákového bytu.

Rohové sedací soupravy: Čím dál oblíbenější

Vybírat si můžete z mnoha druhů sedacích souprav. Čím dál oblíbenější se v současné době stávají rohové sedací soupravy, které mohou být rozložitelné, nebo mohou mít úložný prostor.

Volit můžete i z klasických jednotlivých sedacích souprav, které mohou být také rozložitelné, či s úložným prostorem. Klasické sedací soupravy se buď skládají z trojsedáku, či trojsedáku a dvou křesel.

Dále byste měli promyslet, k jakému účelu bude sedací souprava sloužit. Pokud ji budete využívat k neformálnímu sezení a ležení, doporučuje se nízká sedací souprava s hlubším sedem. Pro formální sezení je vhodnější vyšší sedací souprava s tvrdším polstrováním, která umožní snadnější zvedání.

Při výběru myslete na kvalitu potahu

Velmi důležitá je při výběru sedací soupravy kvalita potahované látky. Při výběru byste se měli zaměřit především na praktické detaily. Např. na to, zda se dá potah sundat a vyprat. Existují např. potahy s protišpinavou úpravou, které nezničí ani rozlitá káva či malůvky vašich dětí vytvořené propisovací tužkou. Pokud například zvolíte elegantní koženou sedačku, počítejte s tím, že bude náročnější na údržbu. Při údržbě kožené sedací soupravy je třeba se řídit několika pravidly.

Kvalita konstrukce určuje délku životnosti

Dalšími důležitými prvky je kvalita, stabilita a funkčnost sedací soupravy, pro kterou je podstatná především konstrukce. Většina konstrukcí je zhotovena z dřeva či dřevotřísky. Nejkvalitnější je ocelová konstrukce.

Při výběru sedací soupravy je pak bezpochybně nutné přihlížet k celkovému ladění interiéru, osvětlení a rozmístění oken a dveří.

Kdy je ideální čas pro nákup nové sedací soupravy?

Stejně jako u mnoha jiných produktů nastává nejvhodnější doba pro nákup nové sedací soupravy do domácnosti po Vánocích. Obchody totiž v tomto období mívají spoustu zboží ve výprodejích a za akční ceny.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.


Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.

Princip klimatizace do bytu

Princip klimatizace do bytu

Zajímá vás, jak funguje klimatizace? Princip klimatizace je velmi jednoduchý, pochopí ho i naprostý laik. A kde pořídit kvalitní klimatizaci a vzduchotechniku? Nechte si poradit od nás!


Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Vlastníte bazén a rádi byste si usnadnili práci při jeho údržbě? Pořiďte si kvalitní bazénové příslušenství a drobné doplňky, které vám pomůžou vodu v bazénu důkladně vyčistit a ochránit ji před nežádoucími bakteriemi a vás před kožními a jinými infe