Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Princip klimatizace do bytu

25. březen 2015 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 6

Zajímá vás, jak funguje klimatizace? Princip klimatizace je velmi jednoduchý, pochopí ho i naprostý laik. A kde pořídit kvalitní klimatizaci a vzduchotechniku? Nechte si poradit od nás!

Reklama

Odvádění tepla

Klimatizace ve své podstatě neochlazuje vzduch, ale pouze odvádí teplo z prostoru ven, mimo klimatizovaný prostor. Základem k pochopení principu klimatizace je pochopení základního fyzikálního faktu, že chlad je de facto pouze absence tepla. Z toho vyplývá, že klimatizace bez jakéhokoli odvodu vzduchu, kterou zákazníci často požadují, není možná.

Pořízení klimatizace

Pokud si plánujete klimatizaci pořídit, nejlepším řešením je nechat vše zařídit pomocí odborníků. Montáž klimatizace bývá často zabezpečena v rámci kompletních dodávek klimatizací.

Mobilní klimatizace například není nijak složité nainstalovat svépomocí, ovšem v případě split klimatizace už je zapotřebí provést drobné stavební úpravy, složitější je také jejich napojení. Obzvláště tehdy, mají-li fungovat pro několik místností najednou.

Právě z toho důvodu, že existuje několik druhů klimatizačních jednotek, není na škodu nejprve kontaktovat odborníky, případně se optat v obchodě, jaká varianta pro váš domov nejvhodnější.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

i7eyf0PfjMr

středa, 4. leden 2017
00:18

And here I thought you were finding all these cool things that just do8&2n#17;t exist when I go looking. I’ll have to give the frumpy frocks another try the next time I go out.


Napsal: i7eyf0PfjMr [Odpovědět]

Renata

středa, 28. červen 2017
20:57

Pěkný článek, taky jsem si pořídila do bytu klimatizaci, akorát tu mobilní, kvůli nedostatku místa. Vybírala jsem tadyhttps://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatizace a se zařízením jsem maximálně spokojená, překvapilo mě, že není skoro vůbec hlučné, navíc mi na infolince vše hezky vysvětlili, takže jsem předem věděla, do čeho jdu. :)


Napsal: Renata [Odpovědět]

Valentyn77x

pátek, 29. květen 2020
20:23

Díky za skvělé podání problematiky klimatizací. My jsme si ji před nedávnem taky objednávali od http://www.m-klima.cz/ , takže jsem moc zvědavý na to jak s ní budeme přes léto fungovat. Doufám, že díky klimatizaci budou ta vedra alespoň o něco málo snesitelnější.


Napsal: Valentyn77x [Odpovědět]

Luděk

neděle, 20. červen 2021
15:27

Já si třeba myslím, že investice do klimatizace se vyplatí už během prvního měsíce fungování. V posledních letech zažíváme v České republice skutečně extrémní teploty a to by člověk snad nemohl vylézt ze sprchy. Proto je lepší si pořídit klimatizaci, například od firmy https://www.shop-klimatizace.cz/klimatizace-s-montazi/, která nabízí montáž zdarma ;)


Napsal: Luděk [Odpovědět]

Martina

sobota, 26. listopad 2022
12:41

martina

Můj syn je silný alergik a astmatik proto jsem pořídila na internetových stránkáchhttps://www.klimasplit.cz/montaz-klimatizace/ klimatizaci, která čistí i vzduch. Synovi se dýchá mnohem lépe a jeho astma se o hodně zlepšilo, ale musím pravidelně každý rok objednat servis klimatizací. Proto na ní nedám dopustit, jelikož při správné údržbě funguje perfektně.


Napsal: Martina [Odpovědět]

Kamila

středa, 21. červen 2023
05:52

Pořídit si klimatizaci bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Asi si dokážete představit, jak vypadá léto v podkrovním bytě. Ani se mi nechtělo chodit domů :-D . Letos před létem jsme nechali udělat servis klimatizace u https://www.klimasplit.cz/servis-klimatizace/ , protože když jsem ji na jaře zkusila zapnout, tak v ní tak divně rachotilo, tak jsem se bála, aby na léto fungovala.


Napsal: Kamila [Odpovědět]


Čtěte také...

Infrapanely: Princip a možnosti využití

Infrapanely: Princip a možnosti využití

Pro vytápění domácností, tedy rodinných domů i bytů, se v dnešní době vyplatí investovat do infratopení. Infrapanely fungují na poměrně jednoduchém principu, který lze do značné míry přirovnat ke způsobu vytápění pomocí kachlových kamen. Elektrickou energií, která prochází karbonovým vláknem, je ohř…

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…


Jak na hledání nového bytu v Praze?

Jak na hledání nového bytu v Praze?

Hledání nového bytu nebo jiné nemovitosti může zabrat mnoho času, zvláště pokud máme přesně stanovena kritéria pro výběr. Na trhu je dnes sice mnoho nových nemovitostí, developerské společnosti se celkem činí ve výstavbě nových bytů, nicméně je také důležité se vejít do určitého rozpočtu. Například…

Zabezpečení bytu na dovolenou

Zabezpečení bytu na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou bychom si měli řádně zajistit náš byt či dům tak, abychom minimalizovali riziko případného vykradení. Statistiky dlouhodobě ukazují, že vykradači bytů jsou v letním období zdaleka nejaktivnější. Je to způsobeno právě faktem, že mnoho lidí nechává své domovy opuštěné, neb…