Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zateplení domů a izolace fasád se systémem Novabrik

18. říjen 2010 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Topná sezóna letos přišla dřív než obvykle a radiátory už pár dnů jedou na plné obrátky. Ceny energií (plyn, elektřina, uhlí…) nejsou zrovna nejnižší a lze očekávat jejich nárůst. Přemýšlíte, jak na vytápění ušetřit a ulehčit svému rodinnému rozpočtu? Elegantním řešením je zateplení fasády! Nejenže snížíte svůj účet za teplo, ale také zvýšíte hodnotu svého domu a vylepšíte jeho vzhled.

Reklama

Zateplovacích systémů a izolací fasád je na českém trhu dostatek. Aby vám dobře sloužily, poohlédněte se po těch skutečně kvalitních. Investiční náklady se vám brzy vrátí, protože ušetříte několik tisíc ročně za vytápění. Navíc můžete požádat o dotace na zateplení z programu Zelená úsporám.

Zateplení domu? Vyberte odvětrávanou fasádu!

Jedním ze zateplovacích systémů je Novabrik. Jedná se o odvětrávané a difúzně otevřené fasádní systémy, jejichž aplikace je velmi snadná – montáž totiž probíhá bez použití malty nebo lepidla. Fasády Novabrik mají vysoké tepelně-izolační vlastnosti, jsou ekologické, nenáročné na montáž i údržbu a jejich životnost je odhadována na více než 50 let.

Montáž odvětrávací fasády Novabrik je tak nenáročná, že si ji můžete provést sami. Fasády Novabrik jsou zapsány v programu Zelená úsporám a je možné na ně získat dotace. Kolik vás bude zateplení fasády domu stát, si můžete jednoduše spočítat na kalkulačce Novabrik.

Svahovky Novablok

Pokud stavíte a řešíte nesrovnalosti terénu (svahy na pozemku apod.), také v tomto případě má Novabrik řešení. Systém opěrného zdiva Novablok využijete k podchycení svahů, k výstavbě nádvoří, teras nebo zahrad. Svahovky Novablok jsou kvalitním výrobkem, který zaručuje pevnost, nízkou nasákavost a vysokou životnost. Výhodou je, že pro stavbu se svahovkami Novablok nepotřebujete žádnou maltu, lepidla nebo kotevní šrouby.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak silný polystyren na zateplení domu?

Jak silný polystyren na zateplení domu?

Zateplování domů je v současnosti velmi diskutovaným tématem. Zejména majitelé starších nemovitostí by měli vážně uvažovat nad tím, jak vylepšit izolaci fasády domu tak, aby se snížila její prostupnost a unikalo tak méně tepla. Investice do zateplení

Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.


Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Pěnový polystyren, tzv. EPS, patří v rámci tepelně izolačních výrobků mezi nejekologičtější materiály. Vyplývá to ze zprávy BRE1, která se zabývala ekologickým dopadem stavebních materiálů a mezi nimi i izolací na životní prostředí. EPS v ní dosáhl nejvyššího možného ratingu A+. Pěnový polystyre…


Existují nějaké tabulky nebo vzorečky pro výpočet tloušťky izolace?

Obecně platí, že uvažovat o tloušťce izolace menší než 10 cm je až na malé výjimky naprosto nezodpovědné a neekonomické. S výhledem na příštích deset až patnáct let se jeví jako optimální izolace 15–20 cm. Vzorečky jsou v ČSN 73 0540-4:2005 (Tepelná ochrana budov – Část 4: Výpočtové metody).

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.