Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zelené domy: Projekt 2Barevné Letňany

3. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Vzhledem k rostoucí poptávce po nízkoenergetickém bydlení vznikají v Praze v rámci projektu 2Barevné Letňany zelené domy, které splňují všechna kritéria k tomu, aby mohly být označeny jako nízkoenergetické.

Energetická náročnost třídy B

Nízkoenergetické domy využívají moderních systémů a zařízení, díky nimž mají jejich majitelé minimální náklady na provoz domácností. Nové byty v rámci projektu 2Barevné Letňany spadají do kategorie „B“, což znamená, že jejich spotřeba energií se pohybuje do 97kWh/m2 za rok. Pakliže by tato energetická náročnost byla vyšší, jednalo by se již o kategorii „C“( takzvanou vyhovující kategorii).

Využití moderních prvků, které snižují spotřebu energií

2Barevné Letňany využívají k nižší energetické náročnosti zejména dvou moderních prvků. V první řadě jsou v jednotlivých bytech nainstalována špičková a velmi dobře těsnící izolační trojskla. Dále je pak v domech využit systém rekuperace vzduchu, který dokáže zužitkovat odpadní teplo, jež by jinak odcházelo ven z domu do okolního prostředí. Zapomenuto samozřejmě není ani na celkovou kvalitní izolaci domů. Majitelé bytových jednotek, kteří si svůj nový byt pořídí v některém z domů v rámci projektu 2Barevné Letňany, tak budou mít zajištěn dokonalý komfort pro bydlení.

Nové byty jsou již na prodej

Samotné zelené byty jsou umístěny v celkem 9 bytových domech. V rámci první etapy, která bude dokončena na podzim tohoto roku, vznikají první 3 domy. Zájemci o toto nové bydlení si mohou byty pořizovat již nyní. Vzhledem k tomu, že je o ně poměrně velký zájem, není radno příliš váhat, již v tuto chvíli je vyprodána více než polovina bytů.

2Barevné Letňany nabízejí byty za dobré ceny

Nové byty v projektu 2Barevné Letňany vám přinesou skvělé bydlení, které nebude ekonomicky náročné. Oproti běžným stavbám ušetříte na energiích tisíce korun ročně. Navíc jsou tyto nové byty cenově výhodné. Za běžné nízkoenergetické byty zaplatíte mnohdy výrazně větší množství finančních prostředků nežli za klasické stavby, nicméně v případě 2Barevné Letňan to neplatí, tyto nízkoenergetické byty jsou na zhruba stejné cenové úrovni jako běžná zástavba.

Foto: 2barevneletnany.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

verka554656

úterý, 1. listopad 2022
19:19

Tyto nové domy se mně moc líbí. Z Letňan do centra do trvá asi 20 minut, doprava nebývá zasekaná, a tak bydlet v hlavním městě v rodinném baráčku dává velký smysl. Koukám na ty návrhy a moc se mně tam líbí tyhttps://www.jis.cz/hlinikove-dvere/ hliníkové dveře. To je věc, kterou bych přesně také chtěla do svého domu.


Napsal: verka554656 [Odpovědět]


Čtěte také...

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.


Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…


Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.