Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sklolaminátové septiky na čištění odpadních vod

21. květen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Velké množství rodinných domů rekreačních objektů není napojeno na kanalizaci. Týká se to zejména těch objektů, které stojí v okrajových částech měst či v odlehlých končinách. Přestože v posledních zhruba dvaceti letech došlo ke značnému rozšíření kanalizační sítě, stále se najde dost míst, kde kanalizace v obcích chybí. V případě, že i vy řešíte problémy, co s odpadní vodou, když není odváděna přímo do ústřední kanalizace, přichází na řadu vybudování septiku.

Moderní ekologické septiky, chcete-li žumpy, jsou tvořeny bezodtokými nádržemi, do nichž je přiváděna odpadní voda z domu. V septiku pak dochází k postupnému zachycování a změlnění nečistot.

Princip septiku

Všechny septicky fungují na stejném principu. Odpadní voda je dovedena pomocí kanalizačního potrubí do septiku. Ten je rozdělen na několik komor. V první části dochází k prvotnímu čištění, kdy dochází k rozkladu organických látek, které jsou v odpadní vodě obsaženy. Zároveň zde dochází také k usazování kalu. V další části septiku je pak předčištěná odpadní voda dále sedimentována a následně je voda, která je již zbavena nečistot, odvedena ven ze septiku.

Doporučujeme:

Na septik není potřeba stavební povolení

Moderní sklolaminatové septiky se vyrábějí v různých velikostech, při budování nádrže septiku je přitom potřeba brát v úvahu, jaký bude objem odpadních vod, což je samozřejmě závislé především na počtu uživatelů domácnosti. Výhodou pro septiky je to, že zde není potřeba stavebního povolení, majitel pozemku, který instaluje septik, musí stavbu před jejím započetím jen ohlásit na příslušném stavebním úřadě. Ještě před tím, než je žumpa hotova a uvedena do provozu, je opět povinností majitele oznámit na úřadě úmysl o užívání žumpy. Zde je dána lhůta 30 dní před započetím využívání.

Septiky tedy zachytávají nečistoty z odpadních vod. Mají samozřejmě omezenou kapacitu, tudíž je nutné zachycené kaly odvážet, k tomu je nutné povolat fekální vůz, který septik vyprázdní. V opačném případě by septik nemohl fungovat a odpadní voda by tak nemohla být náležitě vyčištěna.

Foto: eko-san.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

IPfw2ehCD

úterý, 3. leden 2017
23:50

I love it Beckie! I’m picturing poi&s-tt#8217;s all over your house That’s awesome that you fear few things, you’re way ahead of the game! I’ve been working on not focusing as much on the things I don’t want as well and it definitely clears so much space for possibility! Have fun expanding!! & thank you!


Napsal: IPfw2ehCD [Odpovědět]


Čtěte také...

Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.


Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Žaluzie na oknech jsou velmi praktické a v dnešní době je to už něco jako samozřejmost. Tak jako na ostatních předmětech a vybavení v domácnosti, i na žaluziích se však usazuje prach a ten musíme pravidelně odstraňovat. Existuje hned několik způsobů, jak žaluzie čistit. Každopádně při čištění žaluzi…


Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Jak na čištění fasády domu?

Jak na čištění fasády domu?

Znečištění fasády domu je velmi nepříjemnou záležitostí, s níž se bohužel musí čas od času vypořádat snad každý majitel. Pakliže se jedná o „přirozené“ znečištění, které je způsobeno vlivem klimatických podmínek, je náprava poměrně snadná, horší je to však v případech, kdy se na fasádě domu realizuj…