Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dubový nábytek: Kvalitní dřevo zajistí dlouhou životnost

23. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při výběru nábytku do domácnosti lze dnes vybírat z nepřeberného množství materiálů. Zdaleka ne všechny ale mají tak dobré vlastnosti jako starý dobrý dub. Právě dubový nábytek je mnohými považován ze nejlepší. Důvodů, proč po dlouhá léta trvá velká obliba dubového nábytku, bychom našli opravdu mnoho. Zaměříme se tedy alespoň na některé z nich.

Nábytek z dubového dřeva je vhodný prakticky do všech domácností. Dá se využít nejen v interiérech, kde se ujímá hlavně v prostorách ložnice, obývacího pokoje nebo kuchyně, ale také v exteriérech domu, a to v podobě zahradního nábytku, tedy lavic, zahradního stolu apod.

Dubové dřevo má ideální strukturu a vlastnosti

Dřevo je obecně materiálem, který hraje při výrobě nábytku prim. Přestože se dnes můžeme setkat s nábytkem z mnoha moderních materiálů, dřevěný nábytek je stále nejoblíbenější. Přírodní materiály v sobě zkrátka mají určité kouzlo, člověk díky nim cítí jakési spojení s přírodou. Dřevo dýchá, domácnost tak vypadá daleko útulněji a přirozeněji.

Dubové dřevo je pak pro tvorbu nábytku přímo ideální. Je levné, neboť dub je poměrně hojně rozšířenou dřevinou. Co však na něm lze především ocenit, jsou jeho vynikající vlastnosti z hlediska odolnosti a dlouhověkosti. Dubové dřevo je mimořádně trvanlivé, v případě dubového nábytku tak lze hovořit o tom, že vám vydrží po mnoho desítek let, je-li správně ošetřován.

Nábytek z dubového dřeva je nejen praktický vzhledem k dlouhé trvanlivosti a odolnosti, ale také z toho důvodu, že má velmi výrazný a přitom příjemný vzhled.

Využití dubového dřeva pro výrobu nábytku

Dubové dřevo se využívá při výrobě mnoha druhů nábytku. Skvělou záležitostí jsou například moderní manželské postele z masivního dubového dřeva. Jsou mimořádně robustní a stabilní, nehrozí zde, že by se po pár měsících užívání postele rozpadly.

Kromě postelí bych vyzdvihl také jídelní stoly z masívu nebo dubové skříně a komody. Dubové dřevo lze v domácnosti samozřejmě využít i jinde, může z něj být například vyrobena podlaha nebo obklady stěn.

Moderní dubový nábytek do interiéru pořídíte v internetovém obchodě Nábytek Mirek- nabytekmirek.cz. V jeho nabídce nechybí kvalitní manželské postele z masivního dřeva, dubové komody a skříně nebo jídelní stoly a sety.

Foto: nabytekmirek.cz

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Díky rychlosti pokládky, snadné údržbě, vysoké odolnosti, přijatelné ceně a pěknému vzhledu, patří plovoucí podlahy k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Mezi kterými druhy může zákazník vybírat? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody plovoucích podlah?


Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?

Pracovní deska do kuchyně: Kámen, dřevo, laminát?

Pracovní deska do kuchyně: Kámen, dřevo, laminát?

Zařizujete novou kuchyni? Pak zvýšenou pozornost věnujte pracovní desce! Ta je totiž z celé kuchyně nejvíce namáhanou plochou. Pokud zvolíte nekvalitní materiál, velmi brzy může pracovní deska ztratit svůj vzhled.


Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.

TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

Přírodní a živelné katastrofy, potravinové krize, kolapsy rozvodových sítí, energetické blackouty, občanské nepokoje a krizové situace, kdy selže ochranná role státu. Myslíte si, že tyto výjimečné okolnosti v Česku nemůžou nastat?