Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

29. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 2

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Reklama

Dům nemůže existovat bez střechy. Střecha nás chrání před zimou, povětrnostními vlivy a deštěm. Pokud chcete kvalitně bydlet, neměli byste podceňovat investici do kvalitní střešní krytiny. Možná ale máte omezený rozpočet a potřebujete výběr střešní krytiny přizpůsobit vaší finanční situaci. I v tomto případě by ale neměla být rozhodujícím kritériem cena.

Střešní krytiny nekombinujte

Důležité je hned na úvod připomenout, že byste nikdy neměli kombinovat různé střešní krytiny. Důvod je jednoduchý – mají různé rozměry i vlastnosti. Při nákupu střešní krytiny požadujte certifikát státní zkušebny pro použití v ČR nebo prohlášení o shodě.

V neposlední řadě zohledněte i estetickou stránku střešní krytiny. Pokud v okolí převažují střechy červené nebo hnědé barvy, vyhněte se použití křiklavě modré nebo zelené střechy, která zástavbu naruší.

Berte v potaz životnost

Při pořizování střechy dbejte také na její životnost. Můžete sice pořídit extrémně levnou střechu (např. obyčejné betonové tašky), ale pokud bude mít krátkou životnost, z dlouhodobého hlediska na tom proděláte.

Z hlediska životnosti je dobrou volbou sázka na klasiku v podobě pálených tašek. Stejně kvalitní a odolné vůči klimatickým jevům jsou však i moderní betonové tašky. O poznání hůře jsou na tom plechové střešní krytiny. U nich je mimořádně důležité dbát na kvalitní upevnění. V opačném případě vás už po pár letech čeká jejich výměna.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Renata

pondělí, 3. duben 2017
19:54

Pěkný článek, my jsme se raději o výběru krytiny poradili přímo s firmou, a to s http://www.sharpmetal.cz/. Udělali nám krásnou plechovou střechu, v červené, která nám skvěle slouží, ať je jakékoli počasí :)


Napsal: Renata [Odpovědět]

David

středa, 26. červenec 2017
10:42

Zdravím. Pěkný článek. Nemůžeme si vynachválit lehkou střešní krytinu http://www.evertile.cz/lehke-stresni-krytiny-nejlepsi-tasky-pro-vasi-strechu/, kterou nám pokládala společnost EVERTILE. Střešní tašky jsou vyrobeny z ocele nebo hliníku. My máme z hliníku. V prvně jsme měli na střeše ještě klasiku betonové tašky, nyní díky střešním taškám z hliníku jsem o dost ulehčili konstrukci střechy a celému baráku.


Napsal: David [Odpovědět]


Čtěte také...

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Na střechách domů se stále v hojném počtu můžeme setkat s pálenými střešními taškami, které se označují jako bobrovky. Co jsou vlastně bobrovky zač a odkud pochází jejich netradiční název? Bobrovky jsou střešní krytinou, která má velmi charakterické tvary. Zejména její obloukové zakončení je oprot…


Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!