Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak si zařídit domácí kancelář podle Feng Shui

3. srpen 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 2

Stalo se to každému z nás. Na návštěvě u kamaráda prosedíme hodiny, protože se v jeho bytě cítíme dobře. Naopak návštěvu babičky odkládáme, jelikož se nám v jejím obýváku nějak špatně dýchá. Podle starého čínského umění Feng Shui ovlivňují naše pocity energie, které v místnosti proudí.

Reklama

Co to je Feng Shui?

Principy Feng Shui, které jsou ověřené staletími, umožňují sladit energie v prostoru tak, abychom se v něm cítili co nejlépe. Vhodné uspořádání místnosti (například rozestavění nábytku, umístění obrazů, předmětů) může pozitivně ovlivnit náš život. Jak však poznamenávali staří mistři, Feng Shui dokáže změnit jen třetinu našeho života k lepšímu. I to však stojí za trochu námahy.

Kancelář a pracovna podle Feng Shui

Trend home office, neboli domácích kanceláří, proniká pomalu i do České republiky. Pokud zvažujete zařízení kanceláře ve svém bytě nebo domě, zkuste postupovat podle základních pravidel Feng Shui a uzpůsobte prostory svému podnikatelskému záměru.

Hned na začátku je však třeba říci, že podle Feng Shui by měly být osobní a pracovní prostory striktně odděleny, abychom měli možnost nechat pracovní starosti za prahem kanceláře. Pokud kancelář zřizujete ve vlastním domě a dispozice stavby to umožňují, zvažte vybudování odděleného vchodu. V bytě se musíme spokojit s tím, že pracovnu umístíme co nejdále od ložnice a zároveň co nejblíže vchodovým dveřím.

Základní principy Feng Shui pro kancelář:

  • Stůl umístěte tak, abyste měli po levé ruce okno a zároveň jste viděli na dveře.
  • Stůl zvolte s ohledem na to, co potřebujete zdůraznit. Velký stůl podporuje sebedůvěru. Oválný stůl je příznivý pro kreativní energii.
  • Za židli pověste obraz znázorňující vodu, podpoříte tak proudění kreativní energie.
  • Rozmyslete si, jakým směrem budete sedět. Jižní strana podporuje myšlení a vnímavost, proto se hodí pro obchod, marketing a styk s veřejností. Jihozápad přispívá k praktickému myšlení a sedět by tak měli lidé pracující ve službách. Západ je vhodný pro práci s financemi. Severozápadní strana podporuje organizační schopnosti a hodí se pro manažery.
  • Nezbytným vybavením každé pracovny nebo kanceláře je počítač. Jeho elektromagnetické pole zmírníte, pokud k jeho monitoru umístíte květinu.
  • Pro zvýšení příjmů z podnikání postavte na stůl čelem do místnosti trojnohou žábu s mincí.

Kam si podle Feng Shui pověsit obrazy?

Feng Shui dělí pracovnu do tří základních oblastí. Jižní oblast představuje oheň a nemělo by se zde objevit nic, co symbolizuje vodu (modrá barva, obraz s motivem vody). Severní oblast symbolizuje kov a vodu a je to skvělé místo pro obrazy, které souvisí s naší prací (nejlépe v bílém nebo černém rámu). Do jihovýchodního prostoru kanceláře naopak neumísťujte nic, co symbolizuje oheň nebo kov.

Existuje mnoho pouček o tom, jak zařídit domov podle Feng Shui. Skuteční odborníci na toto starověké umění ale říkají, že je třeba vždy zohlednit osobnost člověka a jeho individuální potřeby.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ivulínek

pondělí, 1. únor 2021
22:49

Děkuji moc za velice přínosný článek, tohle se určitě bude hodit :-) Já jsem totiž dostala jeden takový super nápad a chtěla bych si už udělat svůj vlastní eshop, ale co vím, tak je na to potřeba nějaký kvalitní copywriter a toho já žádného neznám... Něco jsem si, pravda, už pohledávala na internetu, ale stále si nejsem jistá... Toto je stránka, kterou jsem našla -https://kvalitneseo.cz/#section-two ... Máte s tím někdo zkušenosti? Pokud ano, dejte vědět :-)


Napsal: Ivulínek [Odpovědět]

PetrM

čtvrtek, 24. srpen 2023
06:15

Já jsem nad zařízením pracovny nijak složitě nepřemýšlel. Hlavně, když jsem tam měl stůl, na který se i vešel počítač a dveře, abych si mohl zavřít, ideálně se i zamknout a měl jsem klid na práci a taky na hraní automatů na https://gamescenter.cz/ . To je jediný můj relax.


Napsal: PetrM [Odpovědět]


Čtěte také...

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Před oslovením realitní kanceláře, která nabízí pronájem a prodej bytů, kanceláří a domů, si však pečlivě najděme vhodnou společnost. Realitní kanceláře by měly mít dostatečně silné zázemí a postavení na trhu s realitami, profesionálně vyškolené zástupce a také vstřícný přístup ke každému klientovi.

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Nabídka domácích spotřebičů s moderními funkcemi je dnes už tak široká, že pro běžného spotřebitele může být těžké se v nich orientovat. Na český trh právě míří nová řada vestavných zařízení značky Indesit. Najdete v ní zejména vybavení pro vaření a pečení: varné desky, pečící trouby a digestoře. Za…


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Vánoční cukroví podle našich babiček + recepty

Vánoční cukroví podle našich babiček + recepty

Doba před Vánoci je krom jiného také ve znamení pečení vánočního cukroví. Každý z vás má jistě své oblíbené druhy cukroví. Jaké jsou nejoblíbenější druhy a jakým způsobem se dělají? To se dozvíte v dnešním článku.


Podle čeho vybírat zahradní traktor?

Podle čeho vybírat zahradní traktor?

Dostavěli jste dům a řešíte údržbu zahrady? Především u větších ploch je dobré se zamyslet, zda není na vhodnější místo sekačky zvolit spíše traktor. Jak si ho vybrat? „Pokud jste v zahradničení úplní nováčci a chcete si pořídit vhodnou zahradní techniku, měli byste zvážit velikost a členitost poze…

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…