Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak ušetřit na platbách za plyn?

17. prosinec 2010 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Bez zemního plynu se už dnes obejde málokterá domácnost. Na plynu většina z nás minimálně vaří, mnozí využívají plyn také na ohřev vody nebo dokonce i k vytápění domu či bytu. Čím vyšší máte spotřebu plynu, tím více se pravděpodobně zajímáte o úspory na platbách za plyn. Jak dosáhnout co nejvyšších úspor?

Reklama

Dodavatelé plynu: Výběr je široký

Jestliže se vám zdá, že u svého stávajícího dodavatele plynu platíte příliš vysoké částky, máte možnost si svobodně zvolit jiného dodavatele s výhodnější nabídkou a přejít k němu. Na trhu dnes působí už několik dodavatelů, mezi kterými si můžete vybrat tak, abyste za plyn platili co nejméně. Dodavatelé plynu nabízí různé ceny a služby, záleží tedy jen na vás, pro kterého se rozhodnete.

V každém případě můžete svého dodavatele plynu změnit každého půl roku s tím, že vaši smlouvu se současným dodavatelem vypovíte nejdéle 30 dní před koncem doby její platnosti a následně vám běží tříměsíční výpovědní doba. Vhodná změna dodavatele vám pak může ušetřit celkově až 10 % nákladů.

Porovnání cen plynu: Přehledný formulář

Při vybírání levného dodavatele plynu vám může pomoci srovnání cen plynu, kdy jednoduše vyplníte on-line formulář, který vám ceny jednotlivých dodavatelů přehledně porovná a vy zjistíte, kolik můžete ve vaší domácnosti ročně ušetřit za plyn.

Můžete si vybírat mezi cenovými nabídkami například od společností RWE Energie, Lama Investments či Central Energy a od mnoha dalších.

Změna dodavatele plynu je snadná

Jakmile si vyberete pro vás nejzajímavější nabídku, samotná změna dodavatele plynu už je snadná. Jestliže vám bude u daného dodavatele vše vyhovovat, zkontaktujte jej za účelem sepsání nové smlouvy. Smlouvu si každopádně ještě před podpisem pečlivě pročtěte a pokud s ní souhlasíte, podepište také plnou moc a výpověď. Nový dodavatel se sám postará o vypovězení vaší smlouvy se stávajícím dodavatelem plynu.

Výpověď probíhá tak, že nový dodavatel po podpisu smlouvy s vámi doručí výpověď vašemu stávajícímu dodavateli. Od tohoto momentu vám běží tříměsíční výpovědní lhůta. Na jejím konci obdržíte od původního dodavatele poslední fakturu a od nového měsíce začnete odebírat plyn od nového dodavatele. To vše bez výměny plynoměru, neboť se jedná jen o několik administrativních kroků.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Platby za energie tvoří významnou položku v každém rodinném rozpočtu. Již nějakou dobu ale mají domácnosti možnost vybrat si svobodně svého dodavatele plynu. Je to stejné jako s jakýmkoli jiným produktem na trhu. Také plyn nabízí více obchodníků za různé ceny. Změnou dodavatele plynu tak můžete ušet…


Jak ušetřit při splachování?

Jak ušetřit při splachování?

Možná si ano neuvědomujete, kolik vody proteče při každém splachování toalety. A že to není malé množství. Zejména pokud máte starý typ WC, proteče záchodem při každém splachování až deset litrů vody. Stačí si tak jednoduše spočítat, kolik vody spotř

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Ohřev užitkové vody v domácnosti může být velmi nákladnou záležitostí. Zejména tehdy, používáte-li k tomu nevhodný kotel. Jde především o jeho výkon, ale také o umístění.


Jak ušetřit za energie? 3 tipy pro rychou úsporu

Jak ušetřit za energie? 3 tipy pro rychou úsporu

V době zdražování se lidé snaží ušetřit, kde se dá. Velkou část výdajů často tvoří platba za elektřinu. A ačkoli částku na faktuře mnohdy vnímáme jako fixní, díky několika jednoduchým tipům je možné ji výrazně snížit. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.