Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál
">

Zdravotní a dětské matrace a jejich správné čištění

22. listopad 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

O tom, že nejlepší spánek se dá prožít tehdy, pokud máme v posteli zdravotní matrace, již není třeba vést velké debaty. Pokud si chceme vážit svého zdraví a nechodit po doktorech s bolestmi zad, páteře, krku či jiných částí těla, pak je pořízení zdravotních matrací opravdu nezbytností.

I zdravotní matrace se může ušpinit

Zaměřme se však na jiný problém. I kvalitní matrace je čas od času potřeba vyčistit. Na matraci negativně působí pot z našeho těla, i v dokonalé matraci se hromadí prach a nečistoty, navíc mnoho z nás si občas dopřeje v posteli snídani či nějaký ten zákusek, což může způsobit další znečištění matrace. Z hlediska nečistoty jsou pak zcela určitě nejvíce zatěžovány dětské matrace.

Čištění matrace

Matrace má tu nevýhodu, že ji nelze jednoduše nacpat do automatické pračky, zapnout program a po pár desítkách minut ji vytáhnout zcela čistou. Při její údržbě je tudíž nutné postupovat jinak. V první řadě, zejména pokud jde o dětské matrace, bychom měli jejich znečištění co nejlépe předejít. Pořídit se dají různé chrániče matrací, které sníží možnosti jejich opotřebení a znečištění, mají i dobré vlastnosti chránit před přílišnou vlhkostí.

Matrace, a to i zdravotní matrace, jsou po čase užívání opotřebené tím, že lidské tělo na ně v každé části působí jiným tlakem. I proto je dobré matraci jednou za čas ( alespoň dvakrát do roka) obrátit. Místo, kde jsme měli hlavu, tak přetočit na nohy. Pokud matrace a jejich povlečení převlíkáme, je rovněž vhodné je vysát. Zbavíme se tak všech nečistot. Kvalitní vysavače si pak poradí i s případnými roztoči.

Co dělat s navlhlou matrací

Pakliže zdravotní matrace provlhne, je třeba ji co nejdříve odvětrat a vysušit. Za pěkného počasí je ponechme přes den na sluníčku, doma pak použijme třeba větrák či místo v blízkosti topení.

Zdravotní matrace pro dospělé a dětské matrace lze pořídit u ryze českého výrobce tohoto zboží - společnosti Design Koša - NaturMatrace.cz.

foto: naturmatrace.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Doporučujeme

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Magda Dočkalová

úterý, 18. prosinec 2012
13:21

Nám především proti navlhnutí doporučovali chránič, a za to musím brojit. Dost to pomáhá, předejít problému je vždycky lepší, než ho dodatečně řešit.

Já měla největší problémy kočkami... když matraci počůraly... a ony mi to ještě dělaly naschvál :-( kdykoli se jí něco nelíbilo, už se mobilizovala a hodila ten pohled, a mně bylo jasný, že je lze.

Pro další zoufalce, co si s čistěním už taky užili svoje, doporučuji http://www.kralovske-spani.cz/cisteni-matraci/ tam je to komplexněji.

A nebo parní čištění, jen to není extra levná záležitost. Hodně štěstí;)


Napsal: Magda Dočkalová [Odpovědět]

Pavel

čtvrtek, 11. srpen 2016
23:39

Děkuji za rady, jak vyčistit matrace! Jinak pokud někdo hledá kvalitní matrace za příznivé ceny, nedávno jsem kupoval do dětského pokoje novou a s eshopem http://panmatraci.cz/ jsem byl nadmíru spokojen.


Napsal: Pavel [Odpovědět]


Čtěte také...

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat…

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.


Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Není vysavač jako vysavač. Na trhu se dnes můžete setkat s celou řadou domácích luxů, které se liší nejen v efektivitě vysávání, ale také i ve způsobu obsluhy a jejich údržby. K zajištění optimálního fungování je tak třeba si nastudovat, jak vlastně


Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!