Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevěné postele z masivu: Zdravotně nezávadné řešení pro vaši ložnici

7. květen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Při výběru nábytku máme spoustu možností, jakému materiálu dát přednost. Přestože se dnes dá pořídit nábytek z nejrůznějších moderních materiálů, jednoznačně největší oblibu má u českých domácností stále dřevo. Masivní dřevěný nábytek je sice oproti jiným materiálům dražší, nicméně je zase daleko kvalitnější a déle vydrží.

Reklama

Přednosti dřevěných postelí

Platí to i v případě, že si pořizujeme novou postel. Dřevěné postele, pokud jsou kvalitně vyrobeny, nám dokáží sloužit mnohem delší dobu, nežli je tomu například v případě postele z lamina. Mnozí z nás si také dřevěné postele kupují už jen z toho důvodu, že dřevo přirozeně voní, namísto chladné oceli je tak spánek v dřevěné posteli daleko příjemnější a pohodlnější.

Dřevěná postel je zdravotně nezávadná

Někteří prodejci kovových či jiných postelí namítají, že jejich produkty jsou ze zdravotního hlediska lepší, neboť dřevo může být lehce napadeno různými plísněmi a dřevěné postele tak mohou být pro uživatele zdravotně závadné. To však není pravda, neboť každá kvalitní dřevěná postel z masivu má garanci, že je z tohoto hlediska naprosto nezávadná. Dřevo navíc nevylučuje žádné nežádoucí látky, jako je například formaldehyd. Dřevěné postele jsou tak vhodné nejen pro zdravé dospělé jedince, ale i pro alergiky či malé děti.

Kvalitní dřevěná postel je základem pro zdravý spánek. V případě tohoto nábytku je volba přírodního materiálu rozhodně pozitivním krokem.

foto: dreveny-nabytek.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Václav

pondělí, 29. leden 2018
19:50

Už několik let jsem v domácnosti věrný pouze dřevu, a to jak se jedná o nábytek či různé doplňky, tak tento přírodní materiál mi prostě přirostl k srdci. Nyní máme v kuchyni nový dubový jídelní stůl od http://www.consulo.cz/jidelni-stul a jsme s ním velice spokojeni! ;)


Napsal: Václav [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak čistit dřevěné podlahy

Jak čistit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy a parkety patří mezi nejzajímavější. Majitelé rodinných domů či bytů, kteří si tento typ podlahy zvolí, však musí počítat s tím, že dřevo klade větší nároky na údržbu. Na rozdíl od jiných typů podlah tak budeme mít při čištění a údržbě dřevěné podlahy mnohem více práce. V tomto člán…

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.


TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…