Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

18. červen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.

Reklama

  • Prach lze z nábytku jednoduše odstranit pomocí navlhčeného hadříku, případně pomocí prachovky. Aby však čištění bylo efektivní, postupujte pomalu. Rychlé stírání prach neodstraní, pouze jej smete na zem, případně se zvíří a po úklidu opět usadí.
  • Po odstranění prachu pomocí vlhkého hadříku použijte speciální spreje. Ty zabrání opětovnému usazování. Prach pak nebude zapotřebí stírat tak často.
  • Prachové částice se usazují také na sedačkách a pohovkách. Abyste doma neměli příliš prašné prostředí, pravidelně měňte jejich potahy, jednou za čas si pak nechte tento nábytek odborně vyčistit.
  • Prach se usazuje také například na listech okrasných květin, které doma máte. Na ty však při úklidu mnoho lidí zapomíná. Při stírání prachu buďte opravdu pečliví a nevynechejte ani květiny a další doplňky, které se v místnosti nacházejí.
  • Hodně prachu se vyskytuje i na domácích spotřebičích, na počítači apod. I na tyto věci nesmíte zapomenout.
  • Pokaždé, když setřete prach, je vhodné důkladně vyluxovat, neboť jeho značné množství se z nábytku dostane právě na zem. Při použití vysavače však musíte nejprve zkontrolovat, zda dobře saje. V případě použití vysavače s pytlíkem zkontrolujte, zda již není zcela plný. Luxování s plným vysavačem by mohlo být kontraproduktivní.

Prachu se nezbavíte tím, že budete často větrat. Větrání bohužel naopak přispívá ke zvýšené prašnosti v interiéru. To však samozřejmě neznamená, že nesmíte větrat, jen je třeba počítat s častějším úklidem.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!


10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…