Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 tipů, jak na jarní úklid

22. březen 2016 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme vám několik tipů, které vám ji zjednoduší a urychlí.

Reklama

1. Vyhraďte si celý víkend

Na kompletní úklid většího bytu či rodinného domu vám určitě nestačí pár hodin. Je totiž třeba udělat spoustu práce, myslet i na nejmenší detaily. Ideální je, pokud si na velký jarní úklid vymezíte celý víkend. Budete mít pak nejen dostatek času, ale klidu.

2. Zapojte celou rodinu

Pokud se do jarního úklidu pustíte sami, bude vám trvat opravdu hodně dlouho a navíc vás bude stát spoustu námahy. Nebojte se proto do úklidu zapojit celou rodinu, a to včetně dětí. I malé děti mohou přispět k dílu. Například tím, že jim svěříte úklid jejich vlastních pokojíků. Vyluxovat, utřít podlahu a prach z nábytku dokáže i malý školák.

3. Na úklid si připravte vše potřebné

Jaký by to byl úklid, pokud byste po ruce neměli vše potřebné. Už při plánování si tak zkontrolujte, zda doma máte čistící přípravky, leštěnky na nábytek, čisté pytlíky do vysavače, dezinfekční prostředky. Důležité je myslet i na vaše čisté čalounění a koberce, které jsou často po zimě zanesené od bot a špinavého sněhu.

http://www.witt-international.cz/zdravotni-potreby

Zdroj: witt-international.cz/zdravotni-potreby

4. Jarní úklid zahrnuje i mytí oken

Jedním z hlavních bodů velkého jarního úklidu je mytí oken. Ta jsou po zimě zašpiněná od dešťových kapek, bláta a sněhu. Teprve s příchodem teplejšího počasí je možné se do jejich vyčištění pustit, aniž byste riskovali nachlazení.

Pro mytí oken vám postačí pár hadříků, mikroutěrka na vyleštění, čistící přípravek na okna, stěrka a houbička. Nezapomínejte ale na odstranění špíny ze spár jak u oken, tak u dveří, obkladů, či jiných škvír.

5. Nezapomeňte na venkovní úklid

Bydlíte-li v rodinném domě se zahradou, čeká vás během jarního úklid ještě mnohem více práce. Po zimě je totiž zapotřebí se pustit také do zahrady. Základní činností je odklizení nečistot z dlažby či vyčištění střešních okapů. Teprve pak se můžete pustit do obnovy trávníku a péči o rostliny, které na zahradě máte vysazené.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

Letošní jaro nám dává zabrat. Teplých dnů jsme si zatím příliš neužili, takže většina z nás zatím na pravidelný jarní úklid v šatníku ani nepomyslela. Předpovědi na další měsíc vypadají příznivě, proto je ten nejvyšší čas vrhnout se na každoroční provětrání šatníku a zbavit se zbytečných kousků. Jak…

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů,  jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.


Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů,  jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.


Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů,  jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů,  jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.