Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

27. únor 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.

Reklama

Kromě toho však na něj působí i různé klimatické vlivy. Proto je vhodné věnovat balkónu nebo terase čas od času trochu péče. A jaro je pro tuto aktivitu ideálním obdobím. Přímo v prodejnách společnosti Hornbach vám kvalifikovaní odborníci poradí, jak na to, a na živých předváděcích akcích vás dokonce přímo provedou jednotlivými kroky úprav.

Krok za krokem s Hornbachem

S jarním obdobím přichází nejen čas sazeniček, ale také ta nejvhodnější doba, kdy se odhodlat k opravě balkónu – dát mu nový vzhled a zajistit jeho funkčnost, aby z něj například správně odtékala voda. „Zní to komplikovaně, ale opak je pravdou. Tuto, na první pohled složitou činnost, zvládne skutečně každý,“ ujišťuje Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Základem je začít odstraněním starých a poškozených dlaždic a očištěním zašpiněného podkladu. Důvodem pro výměnu dlaždic mohou být například trhliny nebo díry. Důležitým krokem je následné vytvoření mírného (2%) sklonu pomocí tzv. nivelační hmoty, abychom zajistili odtok vody z balkónu.

Krokem číslo tři je utěsnění, které má za úkol chránit hodnotnou stavební část před navlhnutím a poškozením mrazem. Po nanesení této vrstvy můžete za 24 hodin pokládat dlaždice.

Vyberte si podlahovou krytinu

Společnost Hornbach svým zákazníkům nabízí široký sortiment podlahových krytin vhodných pro balkóny a terasy. Na výběr máte z několika druhů terasové dlažby, která se vyznačuje snadnou údržbou a stálostí vůči povětrnostním vlivům. Zároveň je mrazuvzdorná a protiskluzová.

Jednou z variant je i dlažba se systémem Click, jejíž nespornou výhodou je zejména jednoduchá pokládka, která funguje díky „nástrčnému systému“. Nejsou tedy zapotřebí žádná lepidla ani spárovací malty. Další možností jsou potom například terasové desky. Samozřejmostí je přitom pestrost nabízených vzorů i materiálů.

„Věřím, že každý správný český kutil si s opravou balkónu nebo terasy hravě poradí. A pokud si přeci jen nebude v nějakém kroku jistý, může se přijít poradit do jedné z prodejen Hornbach,“ uzavírá Helena Ševčíková.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


Sauna u vás doma

Sauna u vás doma

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací h…

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

Letošní jaro nám dává zabrat. Teplých dnů jsme si zatím příliš neužili, takže většina z nás zatím na pravidelný jarní úklid v šatníku ani nepomyslela. Předpovědi na další měsíc vypadají příznivě, proto je ten nejvyšší čas vrhnout se na každoroční provětrání šatníku a zbavit se zbytečných kousků. Jak…


Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…