Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

16. únor 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly, vyberte si ten správný substrát v hobbymarketech Hornbach.

Reklama

Kdo by nechtěl mít krásné i zdravé rostliny po celý rok a plodnou sklizeň. Základem každého záhonku je jeho perfektní příprava pro vysazení rostin. Půdu bychom měli po zimě pohnojit, například kompostem nebo dalšími běžně dostupnými přípravky. Nejjednodušší však je, když alespoň část půdy obnovíme novými substráty, které v sobě již obsahují hnojiva, ale hlavně také potřebné živiny. Důležité je proto vybrat jejich správný druh tak, aby naše rostliny měli ty správné látky pro svůj růst.

Existuje nepřeberné množství druhů substrátů – květinové, zahradnické nebo substráty pro zeleninu a rajčata. Podstatné tak je, pořádně si přečíst etiketu na obalech, kde naleznete určení daného substrátu. Z květinových substrátů lze doporučit značku FloraSelf, jež můžeme použít jak pro zelené, tak pro kvetoucí rostliny. FloraSelf Nature - substrát pro zeleninu a rajčata je určen pro pěstování BIO plodin, protože obsahuje pouze organické látky. Lze použít jak venku, tak ve skleníku nebo v květináčích.

„Pod značkou FloraSelf Bio nabízí Hornbach bohatý sortiment osiv a sazenic označených pečetí BIO kvality EU. Toto osvědčení garantuje vysokou kvalitu a transparentní původ a dává jistotu, že vypěstované BIO plodiny, budou v souladu s nařízeními Evropské unie pro biologické zemědělství. Zákazníci v naší nabídce naleznou například osiva rajčat, zeleninové papriky, salátu, petržele, bazalky, pažitky a oregana a mnohé další. Pro pěstování BIO produktů jsou v nabídce také speciální zahradní substráty či užitečné druhy hmyzu,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

Pokud se chcete o substrátech a jejich vlastnostech dozvědět více, zajděte v únoru do jakéhokoliv hobbymarketu Hornbach, kde nyní na toto téma probíhají předváděcí akce. Odborníci z Hornbachu poradí, jaké substráty vybrat. Více informací na hornbach.cz/floraself.

Tisková zpráva nativepr.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?

Jak vybrat jídelní stůl?

Jak vybrat jídelní stůl?

Středobodem prakticky každé kuchyně je jídelní stůl. Zde se k obědu či večeři schází celá rodina, aby si pochutnala na jídle, které připravil jeden z jejích členů. Jak vybrat ten správný jídelní stůl?


Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?


Jak vybrat pokrývku z dutého vlákna?

Jak vybrat pokrývku z dutého vlákna?

S blížící se zimou přichází také velmi chladné noci. Abyste se během nich v posteli neklepali zimou, je vhodné si připravit teplou přikrývku. Velmi vhodnou volbou právě pro zimní období jsou pokrývky z dutého vlákna. Víte, jak je vybrat?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?