Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Cvičení doma: Jak na to?

6. květen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

S příchodem sluníčka už pomalu každý z nás začíná přemýšlet nad tím, kde shodit kila nabraná po zimě. Pro ty, kteří nechtějí navštěvovat fitness centra, kam často chodí lidé s výraznější kondičkou a propracovanější postavou, může být ideální cvičení v teple domova. Kde začít?

Reklama

Krásná a dokonalá postava mnohdy stojí nemalé úsilí. Dá se jí dosáhnout i za pomoci domácího cvičení, musí se ovšem vědět jak na to!

Dříve než začnete s jakýmkoli cvičením, zvažte, zda vám to vaše zdraví dovoluje. Pokud si nejste jisti, raději se poraďte s lékařem, či fyzioterapeutem.

Aerobní cvičení: Největší úbytek kalorií

Pokud máte v plánu především zhubnout, ideální jsou takzvaná aerobní cvičení, díky kterým dochází k největšímu výdeji kalorií. Ideální jsou rotopedy, či různé stopery imitující jízdu na běžkách nebo chůzi do schodů. Pořídit si můžete také běžecké trenažéry, které jsou také ideální k samotnému hubnutí.

Rotoped, běžecký trenažér, či stoper můžete umístit např. do obývacího pokoje a při sledování vašeho oblíbeného seriálu, či filmu můžete zároveň cvičit a hubnout. Jde jen o to se odhodlat a vyměnit gauč za cvičební přístroj.

Pokud chcete docílit maximálního efektu, pořiďte si měřič tepové frekvence a spočítejte si, při jakém tepu spalujete nejvíce tuků. Nejedná se o nic těžkého, spočítat to je velmi jednoduché. Pokud se vám do toho přeci jen nechce, jednoduchá rada zní: dokud se stále budete moci rozběhnout či promluvit, jste ve správné tepové frekvenci a spalujete. Pokud máte pocit, že už nejste schopni ani promluvit, je to špatně.

Balanční cvičení: Zpevnění těla

Důležité je i celkové zpevnění a vyváženost těla. K tomuto účelu slouží různá balanční cvičení. Ideální jsou gymnastické míče, které můžete využít i k sezení u počítače, či stolu. Díky tomu, že musíte neustále vyvažovat, posilujete a zároveň zpevňujete zádové a hluboké břišní svalstvo. Existují i nejrůznější balanční podložky, či speciálně upravené balanční boty, které vás nutí neustále vyvažovat a zpevňujete tím tak i např. zadní partie svého těla.

V posledních letech se stalo hitem cvičení bosu, které můžete klidně také cvičit v klidu domova. Stačí si zakoupit půlkulatou podložku a začít vesele cvičit, např. podle dvd-čka.

Vyvážená strava: Klíč k úspěchu

Klíčem k zdravému úspěchu je ale především vyvážená strava. Důležitá je vždy rovnováha mezi přísunem a výdejem kalorií. Základní rady zní, jezte menší porce pravidelně během dne, konzumujte dostatek vlákniny a proteinu, omezte příjem cukrů a konzumujte přiměřené množství tuků a zároveň pijte dostatečné množství tekutin.

Pokud se budete držet těchto zásad a začnete k tomu cvičit, během léta budete se svou postavou určitě spokojeni a budete se cítit dobře.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

AnTaDiY0kwI

neděle, 2. říjen 2016
18:12

It's a joy to find soenome who can think like that


Napsal: AnTaDiY0kwI [Odpovědět]


Čtěte také...

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a má pozitivní vliv na zdraví.

Sauna u vás doma

Sauna u vás doma

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací h…


Šetřete doma elektřinu!

Šetřete doma elektřinu!

Jaký byl váš poslední účet za elektřinu? Říkáte si, že už s těmi vysokými částkami za energie musíte něco udělat? Jak ale na to? Nevěste hlavu – v každé domácnosti existuje velký potenciál úspor. Poradíme vám, kde je hledat!

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.