Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sauna u vás doma

11. prosinec 2011 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací hodiny a dělit se o relax s neznámými lidmi.

Reklama

Saunování posiluje imunitu, nabízí odpočinek a odreagování po náročném pracovním dni, podporuje zdravý spánek a má další blahodárné účinky na lidský organismus. Jestliže nemáte saunu zrovna v blízkosti bydliště, anebo se vám prostě nechce navštěvovat veřejnou saunu, co takhle si saunu pořídit domů?

Sauna svépomocí, anebo od specializované firmy

Málokdo si troufne na stavbu sauny svépomocí, a tak se často využívá služeb specializovaných firem. A zde se nabízejí další varianty. Saunu si můžete od firmy jen koupit a sami namontovat, anebo rovnou nechat vybudovat celou saunu. Celá záležitost přitom proběhne docela rychle a na saunu se můžete těšit už během jednoho či dvou týdnů.

Parametry sauny

Cena sauny bude samozřejmě úzce souviset s její velikostí. Menší sauny budou sice levnější, nicméně žádný velký komfort od nich nečekejte. Menší sauny mohou být ale skvělým řešením do menších prostor, kde na větší saunu nezbývá místo. Větší sauny ocení majitelé rodinných domů a zahrad a vejde se do nich hned více lidí najednou.

Existují sauny pouze na sezení, nebo sauny, v nichž se dá díky prostornosti i ležet. Obecně jsou sauny na ležení lepší kvůli rovnoměrnému prohřátí těla.

Materiál na výrobu sauny jedině od specializovaných prodejců

Když necháte vybudování sauny na odbornících, o nic takového jako o vyhovující materiál se nemusíte starat. Při stavbě svépomocí nezapomínejte na to, že je třeba použít jen speciální materiál pro stavbu saun. Materiál musí být odolný vůči vysokým teplotám, trvanlivý a pevný a je zapotřebí jej zakoupit jen u specializovaných výrobců a prodejců.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Klára

úterý, 9. říjen 2018
19:28

Všem koupi sauny mohu jen doporučit. Je to super, když si můžete do sauny zajít kdy chcete. Jste tam sami a nikdo vás neruší. My jsme si saunu také koupilihttps://www.albixon.cz/sauny/sasha-mi/ . Je to příjemný relax.


Napsal: Klára [Odpovědět]


Čtěte také...

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…


Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a má pozitivní vliv na zdraví.


Cvičení doma: Jak na to?

Cvičení doma: Jak na to?

S příchodem sluníčka už pomalu každý z nás začíná přemýšlet nad tím, kde shodit kila nabraná po zimě. Pro ty, kteří nechtějí navštěvovat fitness centra, kam často chodí lidé s výraznější kondičkou a propracovanější postavou, může být ideální cvičení

Šetřete doma elektřinu!

Šetřete doma elektřinu!

Jaký byl váš poslední účet za elektřinu? Říkáte si, že už s těmi vysokými částkami za energie musíte něco udělat? Jak ale na to? Nevěste hlavu – v každé domácnosti existuje velký potenciál úspor. Poradíme vám, kde je hledat!