Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

10. duben 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Reklama

3D televizor u vás doma

Na 3D filmy už nemusíte chodit do kina, ale můžete si je pustit doma se svými přáteli. Na trhu jsou už nějakou dobu 3D televize, které využívají speciální 3D technologii pro přirozené trojrozměrné vnímání. Film vás tak ještě více vtáhne do děje, ještě více se stane realitou.

Filmy ve 3D jsou již běžnou součástí nabídky kin a trojrozměrnost vstupuje i do televize. 3D technologie je ovšem složitější, a proto i nástup 3D televizorů je pomalejší. Na trhu je v současnosti jen málo 3D televizí a jejich cena není zrovna moc příznivá. Pokud ale patříte k filmovým nadšencům a toužíte po vlastní 3D televizi, můžete ji mít. Podívejte se, jak ji vybrat.

Jak vybrat 3D televizi?

3D televize přináší do našich domovů zcela nový rozměr zábavy. Bez problémů přehrají nejen filmy ve 3D, ale i klasické dvojrozměrné filmy. Pokud si chcete koupit 3D televizor, zapomeňte na malé obrazovky. Abyste si trojrozměrný film vychutnali, pořiďte si větší obrazovku.

Tento typ televizoru není vhodný pro lidi, kteří trpí krátkozrakostí nebo jinou oční vadou – problémy mají při sledování trojrozměrných filmů lidé s více než 3 dioptriemi. Pokud si nejste jisti, zde je pro vás 3D televize vhodná, nejprve si ji vyzkoušejte v předváděcí místnosti.

3D televize jen s brýlemi

Myslet byste měli také na to, že 3D televizi, resp. trojrozměrné filmy můžete sledovat pouze s 3D brýlemi, které nejsou zrovna nejlevnější. Cena 3D brýlí se pohybuje mezi 1 500 – 3 000 korun.

Cena 3D televizí

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou technologii, je nutné počítat s tím, že si u 3D televizí připlatíte. Jedna z nejprodávanějších 3D televizí značky Samsung stojí kolem 30 000 korun.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Pořizování domácích spotřebičů přes internet je stále oblíbenější formou nákupu. Zákazníkům to přináší mnoho výhod, číhají zde však také mnohá úskalí. Pokud si na některé záležitosti při nákupu spotřebičů přes internet (i dalších produktů ) nedáme pozor, pak se lehce může stát, že namísto výhodné ko…

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.


Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Intimní sprška pomůže při očistě těla i úklidu domácnosti

Intimní sprška pomůže při očistě těla i úklidu domácnosti

Toužíte po čistotě po použití toalety, ale máte malou koupelnu? Jestliže je v dosahu umyvadlo, můžete tento nedostatek vyřešit snadno a velmi jednoduše. Stačí vyměnit stávající stojánkovou nebo nástěnnou baterii za baterii Oras Bidetta, která je celosvětově průkopníkem této technologie. Okamžitě …