Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

11. leden 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Vana je tím, co dominuje koupelně. Nejenže poskytuje prostor pro hygienu, ale je i místem relaxace po náročném pracovním dni. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých typů van, které se liší svým tvarem, barvou, funkcemi a dalšími parametry.

Reklama

Vybírat nějaký nový nábytek či zařízení, které má sloužit dlouhou dobu, není zrovna jednoduché. Je třeba si ujasnit, co od vany očekáváte a to nějak skloubit s finančními, prostorovými a dalšími možnostmi, které máte.

Vybíráme vanu…

Nejprve zmapujte prostorové možnosti, protože od ní se bude odvíjet velikost vany a její tvar. Jakmile máte toto vyřešené, popřemýšlejte o vhodné barvě. Barva musí ladit se zbytkem koupelny a doplňovat celkový design. Kdo má k dispozici větší prostor, nemusí se bát experimentovat ani s tvarem vany.

Volně stojící, nebo zabudovaná vana?

Volně stojící vana neboli vana v prostoru je považována za poněkud luxusnější, jelikož si ji z prostorových důvodů (a s tím souvisejí i důvody finanční) nemůže dovolit každý.

Velikost koupelny je zpravidla kolem dvou až tří metrů čtverečních a do takové koupelny volně stojící vanu umístit nelze. O té se dá uvažovat až od 6 metrů čtverečních a více. Takové koupelny ale mívají bohatší vrstvy obyvatel. Volně stojící vana vytváří dojem vysokého komfortu a získává pocit volnosti a nemezení, ale z praktického hlediska nemá žádné jiné výhody oproti vaně zabudované.

Dříve smalt, nyní akrylát

Akrylát a smalt mají na trhu s vanami hlavní slovo. Zatímco dříve se upřednostňovaly plechové smaltové vany, a to vzhledem k nízké ceně, nyní se do popředí dostaly vany akrylátové, tedy plastové. U plechových van je i jisté omezení co do tvaru, a to vzhledem k tvrdosti materiálu.

Oproti tomu akrylátové vany existují v různých tvarech a velikostech. Jsou odolné vůči různým oděrkům a chemickým prostředkům a vydrží dlouho. Navíc si udržují pořád skvělý vzhled a v neposlední řadě dobře drží teplo.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Zateplování domů je stále v kurzu. Každoročně rostou ceny tepla a možná i vy jste na jaře zjistili, že vám značně ubylo uhlí ve sklepu nebo jste spálili mnohem víc plynu. Řešením je zateplení fasády vašeho domu. Jaký izolační materiál ale zvolit?

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…


Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Máte-li doma v koupelně vanu, je dobré k ní připevnit nějakou clonu, která bude zabraňovat stříkání vody mimo ni. Během koupání či sprchování ve vaně se totiž voda odráží od stěny i od vašeho těla a směřuje mimo prostor vanu. Snadno se tak může stát,

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Také už Vás nudí a otravuje chodit neustále na masáže a do sauny či vířivky do veřejných lázní a wellness center? Není se čemu divit, v těchto zařízeních nikdy nebudete mít takové soukromí jako doma. Pokud však máte dostatek financí a vhodné prostory přímo ve Vašem domě či bytě, pak si můžete pořídi…


Footer

F

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!