Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

11. říjen 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Máte-li doma v koupelně vanu, je dobré k ní připevnit nějakou clonu, která bude zabraňovat stříkání vody mimo ni. Během koupání či sprchování ve vaně se totiž voda odráží od stěny i od vašeho těla a směřuje mimo prostor vanu. Snadno se tak může stát, že po každém koupání musíte vzít do ruky hadr a celou místnost vytřít, neboť je na zemi plno vody. Praktickým řešením, které tomu zabrání, je vanová zástěna.

Reklama

Skládací a pevné vanové zástěny

Vanové zástěny lze pořídit v různých verzích. Obecně se dají rozlišit dva základní typy – skládací nebo pevné. Pro rohové vany je praktičtějším řešením spíše skládací zástěna.

Tu lze v případě potřeby složit ke zdi, takže vám nebrání při vstupu do vany. Rovněž se díky ní snadněji dostanete do všech míst při úklidu prostoru vany a jejího blízkého okolí.

Rámové versus bezrámové zástěny

V obchodech jsou k dostání rámové i bezrámové vanové zástěny. Prvně zmiňovaný typ je tvořen svislými a vodorovnými profily. Pakliže doma mát vanu, která má rovný okraj, je nejlepším řešením rámová zástěna pevná, která vlastně napodobuje stěny sprchového koutu. Zástěna se pak i obdobně montuje jako sprchový kout.

Čtěte také

Jak instalovat vanovou zástěnu? - Postup instalace a montáž vanové zástěny. Instalace vanové zástěny zabere maximálně několik desítek minut. Pokud budete postupovat podle návodu a podíváte se také na instruktážní video, bude práce velmi rychlá a snadná.

Pokud zvolíte typ bezrámové vanové zástěny, oceníte zejména jejich elegantnější design. Je ale pravdou, že bezrámové zástěny jsou o něco dražší nežli ty, které jsou provedeny s rámem. Jejich uchycení je řešeno pomocí pantů nebo otočných sloupků.

Záleží na velikosti vany

Při výběru typu vanové zástěny záleží mimo jiné na to, jak velkou vanu v koupelně máte. Platí přitom, že pořízení pevné vanové zástěny je praktické až tehdy, je-li vana delší nežli 1,5 metru. V tomto případě je vhodnější použít spíše skládací zástěnu.

Vanové zástěny jsou moderním prvkem, který zabrání rozstřikování vody po celé místnosti. Dá se to samozřejmě řešit například i pomocí obyčejného závěsu (třeba z igelitu). To je však řešení nejen nepříliš efektivní, neboť voda si často skrz závěs najde cestičku do volného prostoru koupelny, ale také igelitový závěs nevypadá zrovna hezky.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak se zbavit plísně v koupelně?

Jak se zbavit plísně v koupelně?

Prostor koupelny je díky zvýšené vlhkosti v této místnosti velmi častým problémem. Jakmile zjistíte, že se v koupelně začíná vytvářet plíseň, je nutné ji ihned odstranit a provést úpravy k tomu, aby se zde v budoucnu plíseň vůbec netvořila. Mějte na paměti, že plíseň může způsobit velmi vážné zdravo…

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…


Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.

Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…


Designová koupelna: Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Designová koupelna: Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Koupelna neznamená jen keramiku, obklady či baterie. Je také symbolem tepla. A proto je třeba pořídit do ní vhodný radiátor. Vybírat můžete například ze sortimentu společnosti HOPA CZ, která nyní představila hned 11 nových typů radiátorů. Firma vychází z celosvětových módních trendů, jež jedinečným …

Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Nabídka vodovodních baterií je ohromující. Výrobci i prodejci koupelnového vybavení se předhánějí v designu i technologických „vychytávkách“. Co ale dělat, když sháníte baterii, která nijak nenaruší celkový vzhled koupelny, je nenápadná, minimalistická, designově čistá a přitom maximálně funkční?