Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nechte si postavit dům nízkoenergeticky

24. říjen 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Plánujete stavbu rodinného domu a hledáte vhodné varianty jeho výstavby? Přemýšlíte, zda se vrhnout do zděného domu nebo zda zvolit raději dřevostavbu? Porovnáváte výhody a nevýhody každého typu bydlení? Ať už zvolíte ten či onen model, nezapomeňte na jeho nízkoenergetické provedení.

Reklama

A co mluví pro dřevostavby? Jednoznačně jejich cenová dostupnost a rychlá výstavba, která trvá pouze několik týdnů. A pokud si zvolíte dřevostavbu na klíč, stavební firma celý dům postaví tak, abyste se mohli rovnou nastěhovat bez jakýchkoli nutných dodělávek nebo úprav interiéru.

Nízkoenergetické dřevostavby na klíč jsou specializací společnosti Stavex Kutná Hora s.r.o. Tyto domy mají výborné izolační vlastnosti, jejich vytopení tedy není tolik energeticky a tedy ani finančně náročné. Důraz je kladen na kvalitní zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah a precizní zajištění vzduchotěsnosti obvodového pláště.

Nízkoenergetické dřevostavby také využívají rekuperaci vzduchu, což je řízené větrání, při kterém se získává teplo zpět. Rekuperace vzduchu se plánuje do domů dle jejich typu, tvaru a podnebí, ve kterém budou stát.

Celou kolekci montovaných dřevostaveb od Stavexu naleznete na jeho internetových stránkách www.stavex.cz/rodinne-domy/nizkoenergeticky/. Zde se můžete inspirovat a v případě zájmu nechat jakýkoli model domu upravit dle vašich požadavků. Firma Stavex s vámi připraví studii domu, zpracuje projekt, připraví kalkulaci a zajistí pro vás v případě potřeby i financování výstavby.

Podívejte se tedy na nabídku nízkoenergetických montovaných dřevostaveb od Stavexu a popřemýšlejte, zda by toto ekologické bydlení bylo pro vás to pravé.

Foto: stavex.cz

Komerční sdělení

-pok-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Pokud se již člověk rozhodne stavit rodinný dům, většinou začne přemýšlet o tom, zda stavit „klasický“ dům, nízkoenergetický nebo dokonce pasivní. Tento článek bude o tom, jaký je v těchto pojmech rozdíl.


Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.


Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

V těchto dnech se řada lidí potýká s následky po povodni. Velká voda, která se vylila z řek, tradičně nadělala velkou neplechu v mnoha domácnostech. Pakliže jste i vy byli zasaženi povodní, je třeba na domě a na zahradě rychle vykonat úklidové práce tak, aby se zde nemnožili plísně a nedošlo také k …

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.