Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak se pěstuje ve skleníku?

5. únor 2016 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Jaro se pomalu ale jistě blíží a s tím nadchází i čas pro všechny zahrádkáře a milovníky domácího pěstování zeleniny nebo okrasných rostlin.

V minulém článku jsme si vysvětlili, jak vybrat skleník a nyní se dostaneme přímo k samotnému pěstování rostlin v něm.

Substrát

Jaký substrát (hnojivo) použijete, taková bude i Vaše úroda. Pokud použijete správný substrát, zvýšíte tak i objem plodin při sklizni. Kvalitním a levným řešením, jak si připravit vhodný substrát, může být i domácí kompost. Při jeho přípravě dejte pozor, aby neobsahoval žádné zdraví škodlivé látky, jako je například plíseň, různé shnilé potraviny, škůdci apod.

Zálivka

Především zjara si dejte pozor, aby zálivka nebyla příliš častá. V chladném počasí a chladném skleníku totiž půda nestačí vyschnout a hrozí tak riziko uhnití a plísní, protože čerstvě vyseté rostliny ještě nedokáží vstřebat veškerou vláhu. V případě, že není teplé ani slunečné počasí, doporučuje se zálivku na den – dva vynechat, aby půda měla dostatek času na vyschnutí. Ideální je provádět zálivku ráno nebo večer. Dobrému proniknutí vody do půdy pomůžete i mírnou okopávkou rostlin, voda nebude stékat po pevném, udusaném povrchu, ale dostane se přímo ke kořínkům.

Větrání ve skleníku

Větrání je další důležitou činností při pěstování rostlin ve skleníku. Nejenže „vyměníte“ vzduch a bude se Vám v něm lépe dýchat, ale také zamezíte šíření plísní a hub, které z vysoké vlhkosti ve skleníku vznikají. Dejte ale pozor, aby se větrání nezměnilo v průvan – ten rostlinám škodí. Větrat se doporučuje ihned po zálivce (pokud kropíte celé rostliny).

Umístění skleníku

Skleník by měl být postaven na místě, kde je dostatečný přísun světla a také tepla. To znamená, aby stěny skleníku byly schopné propustit co nejvíce slunečního svitu, ale také aby udržely teplo, které do něho vchází – bude lépe probíhat fotosyntéza.

Příslušenství ke skleníku

Aby byla práce ve skleníku co nejpříjemnější a nejjednodušší, doporučujeme si dokoupit příslušenství ke skleníkům, jako je například automatický otvírač okna, který funguje na principu hydrauliky – čím vyšší teplota, tím více se vytahuje píst otvírače a větrání tak probíhá automaticky. Dále si můžete přikoupit různé police a regály jak na samotné rostliny, tak na pomůcky, které při pěstování používáte. Jako další vychytávkou je rozhodně půdní teploměr, který zapíchnete do země, a po chvilce se Vám na displeji objeví naměřená teplota.

Foto: tipnet.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Většinu odrůd lze pěstovat i ve venkovním prostředí, ale má to svá pravidla. Papriky obecně holdují teplému a vlhkému klimatu, proto je pro ně ještě lepší, když rostou ve sklenících či fóliovnících.

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité


TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci patří početně mezi vůbec nejrozšířenější hmyz na Zemi. A není proto divu, že si často najdou cestu i k nám na zahradu. A co hůř - nestydí se vstoupit ani přímo do našeho obydlí - domu i bytů. S tím jsou pak spojeny různé nepříjemnosti. Pokud objevíme doma pochodující mravence, pak je dobré …


Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Bonsaje jsou miniaturizovanými stromky. Původ jejich pěstování je v Asii. K nám se tato zvláštní péče o rostliny dostala v hojnější míře relativně nedávno. Aby bonsaje vypadaly skutečně pěkně, je důležité si dát pozor na jejich správné tvarování.

Zahradní jezírko: Jak na to?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Uvažujete nad tím, jak zpříjemnit vaši zahradu? Kromě různých vysazených okrasných rostlin, terasy, krbu či altánku se dnes stále více lidí kloní k variantě, kdy si na zahradě, která disponuje dostatečným prostorem, nechají vybudovat zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou ideálním místem k odpočink…