Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak postupovat při výběru nové televize

22. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Televizory patří k nedílné výbavě našich domácností. Slouží jako prostředek k oddychu po náročných dnech, kdy k nim po večerech usedá celá rodina. Vzhledem k tomu, že člověk sledováním televizní obrazovky stráví až několik hodin denně, je určitě na místě si při nákupu nové televize pořídit skutečně kvalitní přístroj, který poskytne co nejlepší zážitek při sledování televizních pořadů, filmů a seriálů. Existuje několik základních parametrů, podle nichž bychom se při výběru nové televize měli řídit.

Nejoblíbenější značky televizí

Televize vyrábí mnoho společností. Mezi nejoblíbenější v současné době patří zejména televize LG, dále pak také tradičně i televize Panasonic či Sony. Tyto značky obvykle jako první přicházejí na trh s revolučními novinkami, jejich nové televize tak patří vždy mezi naprostou špičku. Nezáleží však ani tak na tom, jakou značku televize si vybereme, důležité je, aby byla kvalitní a měla také vhodné vlastnosti a rozměry.

Rozměry televize

Právě rozměry televize jsou tím prvním, nač bychom se při jejím výběru měli zaměřit. Její velikost je třeba uvážit podle prostoru, v němž bude umístěna. Na tomto místě je vhodné říci, že odborníci doporučují zvolit televizi tak, aby pozorovací vzdálenost, tedy místo, odkud se na ni budeme dívat, byla zhruba čtyřnásobkem velikosti úhlopříčky televizoru. Pakliže zvolíme velké LED televize, není vhodné se na ně dívat z jednoho či dvou metrů. Do malých místností si tak raději vyberme televize s menšími úhlopříčkami. Moderní LED televize mají mimořádně kvalitní obraz, nicméně naše oči jej budou vnímat v potřebné kvalitě až tehdy, budou-li od obrazovky dostatečně vzdáleny.

Kritériem při výběru televize jsou samozřejmě také její funkce. Těch mají nejvíce moderní LED televize, které přinášejí ostrý obraz se sytými barvami. O jednotlivých funkcích a vlastnostech je dobré se informovat ihned u prodejce.

Obchod s televizory a dalšími spotřebiči do domácnosti

LED a LCD televize, ale i další kvalitní elektroniku do domácnosti můžeme nyní pořídit v internetovém obchodě obchody24.cz. Tento eshop nabízí televizory od mnoha významných výrobců. Dále zde můžete zakoupit také takzvanou bílou elektroniku ( pračky, chladničky apod.) a praktické spotřebiče do domácnosti.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: obchody24.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ivana

pondělí, 29. květen 2017
14:37

Myslím si, že pokud nevyberete úplně neznámou značku, tak v tomhle ohledu nemůžete šlápnout vedle. Spíš bych se zaměřovala na ty parametry - hezky jsou vysvětlené tady: http://milujemeelektroniku.eu/ako-vybrat-televizor/, myslím si, že po přečtení tohoto článku nemůžete udělat chybu.


Napsal: Ivana [Odpovědět]


Čtěte také...

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je


Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Podzim a jaro jsou dvě období vhodná pro přesazování pokojových rostlin. Ne vždy je nutné ale rostliny přesazovat. Rostliny může bez nutnosti přesazení udržovat svěží určitý přípravek.